Блоговете са информационен остров, който, въпреки многобройните нови начини на изразяване, успява все така силно да се заяви в тази иначе достатъчно високогласна и дори шумна епоха на социални мрежи.
Да пишеш блог изисква време, последователност, усилия, грамотност и много мислене. Той се движи на принципа на дневника и е предпочитан начин за самоизява, която обаче предоставя полезен материал на читателите.
Блоговете се списват бавно и се четат бавно. Ако в социалните мрежи комуникацията е лековата, бърза и преходна, то в блоговете тя е задълбочена и устойчива във времето. Следователно и много по-привлекателна за тези, които искат да дискутират и обговарят различни теми.
Днес корпоративните блогове живеят с още по-голяма сила в онлайн пространството. А личните, които успяват да устоят на натиска на социалните мрежи, се превръщат във влиятелен и важен за цялото общество комуникационен архив. Алтернативна медия, в която хората могат да споделят своите мисли, разсъждения и анализи по значими въпроси, своите впечатления и истории. Пример за подобен тип личен блог, превърнал се в медиен проект, е „Майко Мила“.
„В България имаме доста ключови блогъри, които се занимават с активизъм, политика и демокрация, обработват публични данни и дават интересна информация. Такива са например Боян Юруков и Божидар Божанов“, сподели в „Какво се случва“ Жюстин Томс, консултант по онлайн медии и маркетинг, лектор, дългогодишен преподавател в НБУ и SoftUni Digital, активист в Уикипедия и разбира се – блогър. Тя ясно заявява: „Блоговете умряха! Да живеят блоговете“ с новата си книга, която носи именно това заглавие.
„В книгата има наръчник за тези, които още докато я четат, ще получат порив да стартират свой блог. Това не изисква никакви средства, изисква само малко технически познания, но всичко е обяснено в интернет. Така че ще се радвам да видим нови блогове на хоризонта“, обясни Жюстин, която работи по книгата близо три години. А сега подготвя и новата такава за естественото продължение на блоговете – подкастите.
Макар с днешна дата социалните мрежи да се явяват като наркотик за съвременния човек, а блоговете – като лечение с доказана терапевтична функция, те трябва да се приемат като инструменти, които се допълват, а не се отричат, смята Жюстин Томс.
И все пак в света на интернет, точно в центъра на монитора пред нас, където искрено и лично за важните теми ни разказват хора, които са осъзнали автентичността на общуването в собствена медия, блоговете си остават по-доброто средство за промяна. Това средство днес изживява нови фази в развитието си. Какви – можете да чуете от Жюстин Томс в звуковия файл.
Легендата разказва, че старовремската софра и рецептите, съхранени в семействата и родовете на русенското село Бабово, са завещани от баба Ханджийка. Селото е на 1 км от главния път между Русе и Силистра и от древни времена там имало ханче, което се стопанисвало от баба Ханджийка. Тя се прочула с вкусните гозби и гостоприемство. След време..
Броени дни след 24-тия благотворителен Виенски бал в София, в "Моето семейство" гостуват продуцентът и режисьор проф. д. и. Румен Нейков и съпругата му Мария. София застава елегантно и уверено на световната карта на виенските балове благодарение и на семейство Нейкови. Отзвукът и посланията от Виенския бал в българската столица остават..
Въпросът "Вреден ли е смартфонът?" витае около нас непрекъснато. Всеки от нас е чувал изречението: "Хайде остави го този телефон!" От една страна, смартфонът е невероятно изобретение, което винаги позволява да поддържаме връзка със семейството и приятелите. В същото време разбираме, че това може да бъде вредно за здравето. Особено след..
Кристина и Нено Костови живеят в София, а фермата им за култивирани боровинки е в с. Осетеново до Калофер. Съвременните технологии им позволяват да контролират поливането и подхранването на растенията, сред които сортовото разнообразие е доволно богато. И Нено, и Кристина работят в IT сектора и работата им позволява да са гъвкави и да..
В рамките на рубриката "Разговорът" се задълбочихме в темата за анализа на архитектурните процеси – начин, по който те могат да бъдат разбирани от по-широката публика и да оформят градския дебат. С това се свързва и поредицата дискусии "ГРАД и КРИТИКА" , в контекста на представянето на книгата "KICKED A BUILDING LATELY? Архитектурна критика след..
Колкото е необяснимо абсолютното, толкова е необяснимо и това, което ни подтиква към неговото търсене, смята актьорът Стелиан Радев. Той влиза в ролята на..
"Йерма" от Федерико Гарсия Лорка е най-новото заглавие в афиша на Yalta Art Room. Премиерата на спектакъла е на 16 и 24 февруари от 19.30 ч. на..
Кои са митовете за страшния интернет? Каква е представата на родителя за неговото дете в социалните мрежи? Къде е то – в страшната гора, в която са..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg