Защо България влезе в новините на международните организации, които се борят срещу убиването на животни заради кожите им? Кои са българските новини!
В деня на годишната среща на Eurogroup for Animals "Reunited for Animals" в Брюксел – Петя Алтимирска от сдружение КАЖИ.
"Тази конференция показва какво е постигнато в защитата на животните през годината. Прекрасно събиране с много съмишленици. Това, заради което България може да се похвали, е, че постигна много по пътя за забраната на фермите за ценни кожи – не само на национално, а и на международно ниво. Буквално преди месец беше издадена заповед от министъра на околната среда и водите Борислав Сандов, с която да се прекрати вносът на американска норка в България, вкл. и да се забрани развъждането на този вид. А това ще доведе до прекратяването на фермите за американско норки в България.
Много поздравления получихме от другите организации за тази инициатива и този опит ще бъде приложен и в много други страни.
Стартира преди месец и Европейската гражданска инициатива (ЕГИ) "Европа без ценни кожи" (evropabezkozhi.eu), чиято цел е: Да се забранят всички ферми за ценни кожи в Европейския съюз, да се забранят продуктите от ферми от ценни кожи на европейския пазар. До момента са събрани близо 200 хиляди подписа. Това не е просто петиция – всички данни се събират от ЕК.
Снимки – БГНЕС, БНР
В България традиционно отбелязваме Бабинден, но нямаме отделен ден, посветен специално на нашата баба – тази, която е участвала активно в отглеждането и порастването ни. Оказва се обаче, че такъв ден съществува – това е именно 23 юли, признат за Световен ден на бабата . Празникът води началото си от САЩ, където е известен с наименованието..
Когато добрите примери се разпространяват – как Трън следва доказалите успеха си стъпки на жителите на Божурище в борба за природата. Разговаряме в "Нашият ден" със Стефка Бон ева , създател на инициативата "Бусинска сръчкотилница", която разказва и за културата на региона, както и с Руслан Зарев , председател на Трънското туристическо..
Град Тутракан отново ще се превърне в сцена на едно от най-очакваните летни събития – фестивалът "Огненият Дунав". В продължение на четири вечери жителите и гостите на дунавския град ще могат да се потопят в пъстър празник, който съчетава традиции, модерно изкуство, музика и весело настроение. Подробности за програмата разкри кметът на..
В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" гостува проф. Грета Панова – български учен и математик с международно признание. В момента тя е професор и преподавател в Университета на Южна Калифорния в Лос Анджелис, САЩ. Преди няколко години проф. Панова беше отличена с наградата на Института по математика при БАН – признание за нейните..
За запазването на статута на Несебър и Созопол в списъка на ЮНЕСКО, за ангажиментите, които произтичат от това, както и за подготовката на досиетата на пещера Магурата, разширението на Казанлъшката гробница и мозайките ба Филипополис – разговор в "Нашият ден" с Константин Занков, главен експерт към Института за анализи и оценки в туризма, бизнес..
В епизод 597 "Трамвай по желание" среща своята публика с талантливия млад писател и автор на бестселъри Васил Попов. Васко става широко популярен с..
Във Видин на 21 юли започна четиринадесетото издание на фестивала на изкуствата "Дунавски вълни". Той ще продължи до 26 юли на различни места в града и в..
В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" гостува проф. Грета Панова – български учен и математик с международно признание. В момента тя е..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg