Даниел Върбанов е млад актьор, който бързо се превърна в любимец на публиката. Той е познат на зрителите от ролята на Баян в сериала “Войната на буквите“.
След като прекъсва образованието си в Англия, Даниел се връща в България и кандидатства в НАТФИЗ, където е приет и пълноценно учи в Националната академия за театрално и филмово изкуство в класа на проф. Атанас Атанасов.
В ефира на предаването “Нашият ден“ младият актьор споделя за себе си, че предпочита хората да решат как да го възприемат:
“обикновено хората са с много грешна представа кои са и как се възприемат от другите“.
Казва, че го вълнуват нещата, които вълнуват и неговите съвременници, “не живея в Х век“, казва той, шегувайки се.
Изкуството е онова, което го зарежда и мотивира. То е и нещото, което го кара да си поставя цели.
Относно тълкуването на историята във “Войната на буквите“ споделя:
“Чисто исторически много хора имат различни гледни точки върху това какво се е случило. По някакъв начин изворите си противоречат. Хубаво е да имаме усещането за идентичност като народ. Нашият език е много ценен в това отношение. Да пазим нашето и да не се страхуваме да бъдем различни“.
Запитан дали следи политическия живот в страната, отговаря, че не му остава достатъчно време, за да е много запознат и да следи интензивно новините.
В ефира на предаването актьорът сподели и различни забавни и интересни моменти по време на снимачния процес на сериала – чуйте в звуковия файл.
През последните години прави впечатление, че артсцената във Велико Търново се развива много активно. Съвременното изкуство в града вече има свои установени "места" и инициативи. Конкретен повод да говорим за събитията там е българо-германската изложбата "Рецепта II". Тя е представена до 18-и май в изложбените зали "Рафаел Михайлов" по инициатива..
В Драматичния театър "Сава Огнянов" - Русе текат последните репетиции на премиерния спектакъл "Крал Лир". Постановката по прочутата Шекспирова трагедия е дело на един от най-добрите млади румънски режисьори Думитру Акриш, който поставя за втори път на сцената на Русенския театър. Преди две години той направи там спектакъл по пиесата "Изчезващи" от..
"60 години Сатирата има дом на ул. "Стефан Караджа" № 26" е специална изложба, с която Сатиричният театър "Алеко Константинов" отбелязва годишнината от представлението "Много шум за нищо", реж. Гриша Островски, с което сградата е официално открита. На тържеството днес (15 май) от 17:30 ч. във фоайе "Зрители" ще бъдат открити и маски на..
Авторката на мемоарния роман "Танцът на делфините" – актрисата Клара Армандова, гостува в "Артефир" преди премиерата в Дом на културата "Средец" от 18:30 ч. По думите на Армандова книгата не е просто автобиографична – тя съчетава спомени, художествени елементи и свидетелство за една отминала епоха. Описаният период се простира от 50-те години..
Романът "Морската градина" на мексиканската писателка Софи Бехарано де Голберг е роман за България . За живота на едно семейство български евреи по време на Втората световна война. За спасението, напускането на родината и Европа. За историческите усилия на един народ да защити максимално сънародниците си от еврейски произход. В "Артефир"..
Медицинските сестри и акушерките настояват за по-високи възнаграждения и по-добри условия на труд. Ще бъдат ли изпълнени исканията – интервю в Lege Artis..
В рамките на Европейската седмица на общественото здраве тази година, темата за "Здравословно стареене срещу мултиморбидности в цифровия свят" беше във..
Един от най-интересните съвременни млади поети Никола Петров снощи имаше премиера на новата си стихосбирка „Ето го разкаяния победител“. Тя се състоя в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg