Депутатът от парламентарната група на ПП-ДБ, Владислав Панев коментира в ефира на “Нашият ден“, че в Бюджета за 2023 г. няма “новина“.
“Целта от 3% бюджетен дефицит лесно ще бъде постигната, независимо какво говорят от служебното правителство. Факт е, че приходите са леко оптимистични заради това, че вероятно инфлацията ще бъде по-ниска в края на годината от заложената в бюджета“, казва още Панев в ефира на “Нашият ден“.
“Да се говори за реформи в Бюджет 2023, не само е нескромно, но е почти невъзможно. Ако искаме и доходите да растат, и България да стане успешна държава, такива реформи би трябвало да бъдат заложени в следващия бюджет“, казва още той.
“Според него това ще се случи, виждаме че икономическата ситуация е доста странна – от една страна почти няма безработица, не само в България, но и в цяла Европа, което е предпоставка и за повишаване на инфлацията. Това, от което България има нужда е по-добро образование, а това не се прави от днес за утре“.
В предаването Панев отбелязва, че според него “приходите са малко оптимистични“:
“Факт е, че приходите са леко оптимистични заради това, ме вероятно инфлацията ще бъде по-ниска в края на годината от заложената в бюджета“.
Относно протестите, Владислав Панев изразява съмнения, че те ще постигнат своите цели, “тъй като това може да бъде подбудител за протести в други сектори“.
В интервюто Панев посочва също, че причината за най-ниската икономическа активност в ЕС и най-ниските доходи в държавата е наличието на корупция и злоупотреби, последвани от влошаващото се образование. Панев изтъква също, че само усвояването на еврофондовете не е достатъчно за повишаване на благосъстоянието, важно е и начина на тяхното използване.
Владислав Панев подчертава също важността на модернизацията на железопътната инфраструктура и подвижния състав, включително и градските железници в София. Той смята, че енергийната трансформация е най-важната тема, тъй като се нуждаем от изграждане на умни мрежи, които да поддържат производството на чиста енергия от малките производители.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
За адвокатурата, която празнува своя празник на 22 ноември , съдебната реформа, избора на нов главен прокурор, Висшия съдебен съвет, Закона за чуждестранните агенти и други законодателни инициативи – разговор в "Нашият ден" с адвокат Александър Кашъмов , правозащитник и активист, изпълнителен директор на Програма "Достъп до информация", резервен..
Въпросите за връзката между политика и психично здраве заемат централно място в новия, 16-и брой на списание "dВЕРСИЯ". Изданието разглежда какво означава да живееш с психично заболяване или да се грижиш за някого в подобна ситуация в съвременна България. То поставя под въпрос взаимодействието между индивидуалистичната култура, неолибералния..
В рубриката "Темата на деня" на предаването "Нашият ден" се проведе интересен разговор с архитект Анета Василева – преподавател в УАСГ и НБУ, архитектурен историк и критик. Повод за интервюто беше книгата ѝ Kicked A Building Lately? – Архитектурната критика след дигиталната революция . Арх. Василева сподели, че книгата предоставя възможност..
В рубриката "Епизоди от живота“ на предаването "Нашият ден" ни пренесоха в Испания, където се разгръща мистериозният свят на Кармен Мола и четвъртия ѝ роман "Мълчанието на майките". Но кой всъщност е Кармен Мола? И какво могат да очакват читателите, които за първи път разгръщат нейна книга? Преводачката на книгата, Анелия Петрунова, разказа в..
Божана Славкова е поет, музикант и артист, отличен на големия международен поетичен конкурс Milli Dueli. В "Нашият ден" Славкова разказва за темите на деня, които я вълнуват, за каузата Green Peace, както и за новооткритото пространство за култура и екология "Магнит" "Магнит" е ново общностно младежко пространство, което се намира на..
Във връзка с 70-годишния юбилей на ЦЕРН и по случай 25-ата годишнина от пълноправното членство на България във водещата научна организация, Министерството..
Ако не сте се самоизолирали от политическото ни злободневие, защото немалко от нас наистина са го направили, и сте слушали внимателно това, което говорят..
За адвокатурата, която празнува своя празник на 22 ноември , съдебната реформа, избора на нов главен прокурор, Висшия съдебен съвет, Закона за..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg