Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Детският свят на фокус" в Столична библиотека

| обновено на 30.05.24 в 11:59

Всяко дете заслужава приключения, вдъхновение и неповторими моменти, приятели, игри и сърдечна подкрепяща среда! Фотоизложбата "Детският свят на фокус – истории от КОНКОРДИЯ", организирана от фондация "КОНКОРДИЯ България", ще бъде открита на 31 май от 11:00 ч. в Мраморното фоайе на Столична библиотека и ще продължи до 9 юни. Тази изложба поставя в светлината на прожекторите децата, които посещават Семеен център "Посока", където деца в неравностойно положение намират разбиране, подкрепа и надежда за по-добро бъдеще.

Целта на изложбата е чрез силата на изкуството да покаже, че децата от уязвимите групи заслужават шанс за истинско детство, изпълнено със смисъл и съдържание. В Семейния център "Посока" те имат възможност да участват в различни дейности като ателие по шах, кулинарно ателие, арт ателие, групи по развитие на социални умения, планински преходи и екскурзии, тренировки по катерене и плуване. Тези дейности им помагат да развиват ключови умения, да се социализират и да повярват в себе си и своите възможности.

Фотографиите на Аниния Боева, която е едновременно социален работник и фотограф, улавят неподправените емоции и радост на децата. "Помня всеки един кадър, който съм заснела. За мен всяка снимка е единствена и представлява момент от света на децата, който аз имам честта да споделя", казва тя.


Фондация "КОНКОРДИЯ България" е международна независима организация, която вече 15 години подкрепя деца, младежи и семейства от уязвимите групи. Мисията на организацията е да даде на всяко дете в нужда шанса за щастливо и здраво детство.

На 1 юни, в компанията на група прекрасни деца, които знаят какво означава да се бориш, но и да се забавляваш и усмихваш истински, фондация "КОНКОРДИЯ България" ще отбележи детския празник.

Ивета Бебова споделя в "Нашият ден": "За нас беше много важно в навечерието на 1 юни да покажем тези деца като едни съвсем обикновени деца, каквито те са. Деца, които имат своите интереси, радости и тревоги."


Аниния Боева допълва: "Аз съм социален работник и на второ място фотограф. Фотографията за мен е хоби, което успявам да съчетая с работата. В нашия център е много важно да осигурим среда, близка до семейната, защото голяма част от децата са имали труден живот. Стараем се да запълним техните пропуски и дефицити."

Фотоизложбата "Детският свят на фокус – истории от КОНКОРДИЯ“ е едно свидетелство за това колко много може да се промени животът на децата, когато им се предоставят правилните условия и подкрепа.

Чуйте разговора в звуковия файл. 


По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Владимир Митев

Владимир Митев за ситуацията в Близкия изток

Владимир Митев е репортер в Румънска редакция на радио "България". Говори свободно румънски език. Отделно от това е завършил "Иранистика" в СУ "Св. Климент Охридски" и създател също на блога "Персийският мост на приятелството". Участник в много и различни международни проекти. Блогът "Персийският мост на приятелството" набра доста популярност по..

публикувано на 28.07.25 в 15:25

Глобалното затопляне и предизвикателствата пред планинския туризъм: съветите на Момчил Цветанов

Юлските горещини в последните години ни карат все по-често да си задаваме въпроса: какво всъщност означава глобалното затопляне за ежедневието ни? За повечето от нас това вече не е абстрактно понятие от научни доклади, а реален фактор, който влияе дори на плановете ни за почивка. Ако морето вече не изглежда като идеалното място за отдих, защото..

обновено на 28.07.25 в 11:42

Акселераторът SCION подкрепя природо-базираните и чисти технологии

В последното издание на рубриката "Говорят зелените новатори на България" представяме една нова и много обещаваща инициатива – акселератора SCION, който цели да подкрепи стартиращи компании и академични екипи с идеи за природо-базирани и чисти технологии. Гост в студиото на "Нашият ден" е Константина Войнова – кофаундър и партньор в SCION..

публикувано на 28.07.25 в 10:10
Доц. Владислав Миланов и д-р Антоанета Начева

Езикът на политиците е неразбираем, зад него не откриваме човека

Тоталния разпад на обществения диалог, речевата агресия и върховенството на политическото клише коментират в предаването "Мрежата" д -р Антоанета Начева и доц. Владислав Миланов , преподаватели във Факултета по славянски филологии на Софийския университет "Св. Кл. Охридски". Д оц. Владислав Миланов :  "Чистото и задълбочено политическо..

публикувано на 28.07.25 в 08:55
Георги Трайков пред очакващите реставрация мебели

Теория и практика на реставрирането

Георги Трайков от София се захваща с реставрирането на мебели почти като на шега, а се увлича дотолкова, че създава собствено ателие и се сдобива и с помощник – тапицера Александър Петренко. Да се реставрират мебели изглежда лесно, но е свързано с много груба и фина работа, усет за душата на предметите и за тяхната история. И понеже Георги..

публикувано на 27.07.25 в 10:05