Продължава отводняването на най-ниските части на Мизия и тази дейност ще се извършва още няколко дни. Всички помпи на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” работят и вече изпомпването на водата се извършва „къща по къща”. Започнала е дезинфекцията на достъпните и почистени дворове, стопански постройки, мазета и къщи.
В бедстващия град сградите са покрити с мухъл, дворовете са в тиня и има купища боклуци, които са били влачени от приливната вълна. Много от пострадалите са възрастни и самотни хора, които няма да успеят сами с почистването, а слънцето напича и калта се втвърдява бързо.
През следващите дни Мизия ще има нужда от повече сърцати хора, които да помогнат на пострадалите от наводнението жители по-бързо да се справят с бедствието.
Васил Гурев, дългогодишен доброволец с богат опит, ръководител на Националния екип за работа при бедствия, аварии и катастрофи към БЧК, организира спонтанно дошлите да помагат хора чрез създадения „Център на доброволеца” в Мизия. Чуйте какво сподели той за Радио България:
Фонд за подкрепа на изявени деца в областта на културата, изкуствата, науката, образованието и спорта на Столичната община ще финансира участието им в международни конкурси и ще отпуска стипендии за обучение у нас и в чужбина. Той ще започне работа..
Пети ден в около 105 населени места с 8100 абонати в цялата страна все още няма ток заради падналия снеговалеж, съобщи в Габрово служебният министър на енергетиката Владимир Малинов. “ Искаме до неделя електрозахранването да бъде възстановено във..
България би могла да открие културен център в Румъния, например в Тимишоара, а неговото съществуване би създало интерес към българската култура и българите въобще. Това сподели пред Радио България Янку Берчану - румънец, който от 20 години преподава..
Със закриването на “Балкантон“ през 1994 г. спря и изработването на грамофонни плочи в България. Това обаче ще се промени и през 2025 г. ще бъде открита..
Върховният касационен съд (ВКС) реши окончателно Българската православна старостилна църква да бъде вписана в регистъра на вероизповеданията към Софийския..
България би могла да открие културен център в Румъния, например в Тимишоара, а неговото съществуване би създало интерес към българската култура и българите..