Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В безизходица всички карти се вадят на масата. На ход са политиците…

БНР Новини
Снимка: БГНЕС

Ниска избирателна активност, разочарование сред избирателите, промяна на партийното влияние по райони, контролиран вот според наблюдатели, силно фрагментиран парламент и начало на тежка позиционна война за участие в бъдещото управление на страната – това се очерта след като станаха ясни резултатите от предсрочните парламентарни избори.

След като стана известно, че ГЕРБ печели в над две трети от избирателните райони в страната, следван от ДПС, а БСП на практика губи позиции навсякъде, партиите започнаха да разменят през медиите предложения и условия за подкрепа на евентуалния нов кабинет. Можете да чуете програмни фрази от лидери на политически сили, които влизат в парламента, изречени в нощта на изборите – за да не се изгубите в джунглата на разнопосочното следизборно говорене.

Антоанета Цонева председател на Управителния съвет на Института за развитие на публичната среда, коментира типичния арсенал за купуване на гласове.

Суверенът каза своята дума и постави политиците пред дилемата: А сега накъде? Специално за Радио България анализатори коментират възможните решения: проф. Антони Тодоров – Нов български университет, доц. Даниел Смилов – програмен директор на Центъра за либерални стратегии, Мира Радева – директор на Института за социални изследвания и маркетинг МБМД, Александър Андреев – коментатор на Дойче Веле.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Градските птици са най –добрият показател за средата около нас

Приключи кампанията на Българското дружество за защита на птиците за преброяване на врабчетата в страната. За девета поредна година доброволците имаха възможността да наблюдават врабчетата на избрано от тях място, след което да запишат на..

публикувано на 03.05.25 в 15:36

Вицепрезидентът Илияна Йотова: Ако не бяха буквите и вярата, вероятно нямаше да има и българи днес

Вицепрезидентът Илияна Йотова, кметът на община Шумен проф. Христо Христов и директорът на Регионалната библиотека "Стилиян Чилингиров" Росица Добрева откриха изложбата "Азбука и история“, представяща етапите в развитието на глаголицата и..

публикувано на 03.05.25 в 12:06
Снимка: Туристическо дружество „Трапезица“

Пътят към здравето – кампанията "Движи се и победи" стартира с поход до хижа "Божур"

С пролетен поход към хижа "Божур" десетки ентусиасти и природолюбители ще поставят началото на 44-ото издание на кампанията "Движи се и победи". Първият пешеходен преход ще се проведе на 3 май със сборен пункт – Владишкия мост във Велико Търново..

публикувано на 03.05.25 в 08:35