Индексът за възприятие на корупцията на Transparensy International подреди България на 69-о място по корупция сред 168 държави в света. Според годишния доклад за 2015 г. на международната организация страната ни заема устойчива позиция на дъното на ЕС от 2012 г. Нещо повече, за разлика от останалите държави, където тенденцията е макар и незначително нагоре, при нас показателите са негативни. Индексът измерва нивото на политическа и административна корупция в дадена страна така, както го възприемат представителите на бизнеса, анализатори от целия свят, включително и анкетирани експерти от изследваните държави. Неговата стойност варира от 100 – показател за най-ниско ниво на корупция, до 0 – показател за най-високо ниво на корупция.
В рамките на Годишната конференция на началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов в София беше представен "Анализ на състоянието и подготовката на Въоръжените сили през 2024 г.". В изказванията си на събитието и президентът Румен Радев, и..
Само няколко седмици след като беше обявена за "Писател на 2024" на годишните награди на "Столична библиотека" и след отличието за "Нишка" за роман на годината в категория "Българска литература" на наградите на Ozone.bg, Виктория Бешлийска отбелязва..
БНБ публикува на сайта си отговори на важни въпроси, свързани с приемането на еврото и влизането в еврозоната. Официалният валутен курс на лева към еврото е неотменимо фиксираният валутен курс на лева към еврото. Той ще бъде запазен при въвеждането..
Точно преди 3 години, на 24 февруари, започна инвазията на Русия в Украйна – събитие, което събуди Европа 77 години след края на Втората световна война и..
В "България днес" на 25.02 разговаряме с главната управителка на Германо-българската индустриално-търговска камара Соня Миклай, за да разберем..
Изкуственият интелект сега е изграден изцяло от класически компютри с алгоритми, докато изкуственият интелект на базата на квантовите компютри ще е много..