Предизборната кампания за евродепутати в България е вече по средата си, но протича вяло и е вероятно предположенията за слаба изборна активност да се потвърдят. При откриването на лятната сесия на парламента от правото да направят изявления се възползваха само две партии – управляващата ГЕРБ и „Воля“. Обединените патриоти и ДПС не пожелаха да направят такива, а БСП продължава да бойкотира работата на парламента. Индивидуалните изяви на кандидатите за евродепутати се губят в обилния поток на медийните информации и е трудно човек да се ориентира в общите послания на силите, които са ги издигнали. БСП пледира премиерът Бойко Борисов да излезе в отпуск, докато върви предизборната кампания, и да бъде санкциониран за използването на държавен ресурс за водене на предизборна кампания. Борисов твърди обаче, че в програмата му през последните дни няма нито едно предизборно мероприятие. Управляващата ГЕРБ е критикувана и от ДПС, но за това, че в ЕС води една, а в България друга политика. В потвърждение движението отбелязва, че в ЕС ГЕРБ се обявява за езиково многообразие, а в България забранява официалната употреба на други езици, включително и по време на предизборна кампания. Кампанията на ВМРО показва, че тя се стреми да привлече в своя ползва националистическия вот, разпилян в резултат на поединичното явяване на изборите на силите от коалицията Обединени патриоти. Най-трудно в медиите се откриват информации за предизборните действия на партията на бизнесмена Марешки „Воля“. Това е парадоксално, предвид факта, че по стойност на договорите за медийно отразяване „Воля“ е на второ място след управляващата ГЕРБ. При положение, че за един мандат на евродепутат са нужни поне 6% от подадените гласове, вотът за „Воля“ би се оказал най-скъп ако се сбъднат прогнозите, че тя ще поучи подкрепа от 1,7%. Все пак всяка прогноза към този момент е твърде несигурна, защото има усещане, че някои от политическите сили са заделили силни козове за последния момент.
Вписването на втора православна Църква поставя началото на нов разкол . В позиция на "БСП-Обединена левица" се посочва, че решението на Върховния касационен съд за вписването на втора православна Църква е тежък удар по православното..
В най-новата си дигитална рубрика "Сградите разказват" Регионалният исторически музей – София представя историите на емблематични сгради в центъра на София, както и на хората, живели някога в тях. Инициативата с видео материали е част от проекта..
Върховният касационен съд (ВКС) реши окончателно Българската православна старостилна църква да бъде вписана в регистъра на вероизповеданията към Софийския градски съд. Опитите за регистрация започват преди 15 г., но намеренията за всяване на разделение..
България би могла да открие културен център в Румъния, например в Тимишоара, а неговото съществуване би създало интерес към българската култура и българите..
Върховният касационен съд (ВКС) реши окончателно Българската православна старостилна църква да бъде вписана в регистъра на вероизповеданията към Софийския..
Вписването на втора православна Църква поставя началото на нов разкол . В позиция на "БСП-Обединена левица" се посочва, че решението на..