Междинен доклад на българския екип на Европейския център за наблюдение на изборите отчита, че на фона на все още нисък интензитет на националните кампании за избор на евродепутати в ЕС,в България кампанията е относително активна. Докато в повечето страни от ЕС на преден план са икономическите теми, следвани от тези за миграцията и околната среда, в България водещи са въпросите, свързани с благосъстоянието на хората, а икономическите проблеми са на втори план.
България е и сред страните от ЕС където в предизборната кампания националните проблеми надделяват над европейските. Националистическата формация ВМРО депозира в парламента предложение за промени в Наказателния кодекс (НК), предвиждащи затвор до 4 години и тежки глоби за политици, които клеветят или обиждат свои опоненти. Формацията твърди, че законодателната й инициатива е мотивирана от духа, в който се развива настоящата предизборна кампания, изпълнена с лъжи за опонентите, превръщащи политиката в мръсен и кален терен.
Партия „Атака“ връчи публично на трима студенти стипендии, а те обещаха след като завършат обучението си, да останат да работят и живеят в България. Според „Атака” ниските доходи и обезлюдяването на някои райони са сред основните проблеми на България, а това е така, защото младите напускат държавата и отиват да работят на Запад. ,
Екипът на ДПС продължи да изтъква тезата, че ГЕРБ прилага двоен стандарт като в Европа се обявява срещу неофашизма, омразата и ксенофобията, а в България управлява заедно с националистите.
ГЕРБ и СДС продължиха да отстояват познатото твърдение, че искат отново да са гарант за европейското развитие на България и да продължават да градят положителния й имидж, който тя има откакто я управлява ГЕРБ.
В последните предизборни изяви на БСП се открои уверението, че, ако спечели изборите и управлява, най-напред ще предприеме мерки за възстановяване на икономиката, премахване на политическия и бюрократичен рекет и прекъсване на каналите за ограбване на националните ресурси.
5 години България да дава води от р. Арда на Гърция за напояване, одобри като предложение към Гърция българското правителство. В проекта за съвместна декларация за използването на водите на р. Арда е записано, че двете страни потвърждават, че..
Украинският външен министър Андрий Сибига е провел телефонен разговор с българския си колега Георг Георгиев. Двамата са обсъдили стъпки за постигането на справедлив мир и начини за развитие на взаимноизгодно сътрудничество. Украинският първи дипломат..
16 страни от ЕС ще поискат да им бъде позволено временно да не прилагат правилата за бюджетната стабилност, за да могат да направят разходи за отбрана. Сред тях е и България, предава БТА. Еврокомисията представи Бяла книга за бъдещето на европейската..
На 2 май председателят на Народното събрание Наталия Киселова ще присъства на отбелязването на 1160 години от покръстването на българския народ и 1170..
25% от работещите са без трудов договор, борбата със сивата икономика трябва да е основен приоритет на държавата. Това заяви по повод Деня на труда..
Близо 100 чевермета ще се завъртят за празника в Златоград по време на традиционния, наситен с музика и носии фестивал, посветен на родопския..