Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България е сред малкото страни с подновен шампионат пред публика

Министърът на спорта Красен Кралев: "Така се прави!"

Снимка: БГНЕС

Спортният министър Красен Кралев изрази задоволството си от подновяването на футболния сезон. Във Фейсбук профила си той написа, че за разлика от други европейски страни, България е позволила на привържениците да подкрепят своите любимци от трибуните. 

"Така се прави! Вчера дадохме рестарт на сезона", отбелязва министърът, визирайки двубоя между Левски и Лудогорец в София, и продължава: 

"Шампионатът стартира с фенове по трибуните, след като по указание на премиера Борисов, Министерството на здравеопазването и Министерството на младежта и спорта разрешиха да присъства публика, която да е изпълнила 30% от капацитета на съоръженията. За разлика от други европейски страни, България позволи на привържениците да подкрепят своите любимци от трибуните". 


Подновяването на мачовете пред публика беше забелязано и от други европейски държави, посочва още Красен Кралев и дава за пример Италия, където в няколко медии са излезли публикации от България, в които се показва как страната ни е подновила своето първенство. 

В социалната мрежа спортният министър изтъква: „Corriere dello Sport” и „Tuttosport” написаха: „България показа как може да има фенове по трибуните“. В материалите си италианските медии посочват пример от дербито между Левски и Лудогорец и показват снимков материал от срещата". 


На снимките, редом с публиката, се виждат и поставените картотени фигури на фенове на „сините“.

„Привържениците спазваха предпазните мерки срещу коронавируса и се опитваха да има дистанция между тях от поне два метра“, написаха в Италия - завършва публикацията си в социалната медия Красен Кралев. 

Снимки: БГНЕС и ПФК "Левски" (levski.bg)

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Пожарите намаляха наполовина, но не е изключено да избухнат нови

През изминалото денонощие са възникнали 70 пожара – наполовина в сравнение с предходните дни, съобщи директорът на Главна дирекция “Пожарна безопасност и защита на населението” гл. ком.  Александър Джартов . Той определи обстановката като..

публикувано на 21.08.25 в 13:29
Автомагистрала „Европа“

АМ "Европа" ще бъде готова след по-малко от месец

Автомагистрала "Европа" ще бъде пусната в експлоатация до средата на септември, съобщи БТА. Общата дължина на трасето, което е важна част от Трансевропейската транспортна мрежа, е 63 км и започва от границата с Република Сърбия (при ГКПП..

публикувано на 21.08.25 в 11:29
Снимка: личен архив на Анелия Илиева

"Спасителните клубове за бъдеще" успешно помагат при бедствия от различен характер

Според статистиката на Изпълнителната агенция по горите в периода от 2010 до 2024 г. на територията на България са възникнали 7115 горски пожара, обхванали 926 940 декара. Все още няма данни за това какъв е броят на пожарите през настоящата година...

публикувано на 21.08.25 в 09:25