Поредно издание на кампанията „Книги за смет“ ще зарадва жителите на Бургас, Варна и Велико Търново в дните 27 и 28 юни. Всеки, който желае да се включи в екологичната инициатива, трябва да донесе годна за рециклиране незамърсена пластмаса, срещу която ще получи книга по негов избор. Началният час на събитията в трите града е 10, а книгите подбрани тази година са такива, които са в основата на филмови сюжети. Сред заглавията ще открием „Доктор Дулитъл“, „Дивото зове“, „Малкият принц“ и много други. Организаторите на събитието уверяват, че то ще се проведе при спазване на всички противоепидемични мерки. От първото издание на "Книги за смет" през 2013 г. досега у нас са рециклирани над 60 тона пластмасови отпадъци и са раздадени десетки хиляди книги.
Българското национално радио беше за първи път домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии ( Public Broadcasters International ). Участваха ръководители и представители на обществените радиа и..
В брой 69 на предаването слушайте: Как българското градинарство беше вписано в унгарския регистър на нематериалното културно наследство на ЮНЕСКО и какви са днешните българи в Унгария – интервю с Данчо Мусев, председател на Българското..
На церемония в университета “Витаутас Магнус“ в литовския град Каунас, ректорът на Софийския университет "Св. Климент Охридски", проф. Георги Вълчев, прие ротационното председателство на международния университетски алианс "Transform4Europe"..
На ниво коалиция сме взели решение представените искания на младите лекари като нива на възнаграждения да бъдат удовлетворени, заяви на заседание на..
В четвъртък , 23 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, по Черноморието 13-16°, в София – 7°. Сутринта на места в низините и котловините..
Премиерът Росен Желязков отправи покана към крал Чарлз Трети отново да посети България, съобщиха от Министерския съвет. Двамата са разговаряли на..