След продължилия близо пет дена Европейски съвет в Брюксел, лидерите на Европа постигнаха споразумение по бюджета на евросъюза за следващите 7 години и по плана за възстановяване от кризата с коронавируса.
България е една от страните, които получават повече средства, с над 1 млрд. евро, в новия бюджет на ЕС, съобщи министър-председателят Бойко Борисов в профила си във Фейсбук. За първи път за страната са предвидени 200 млн. евро допълнително, които ще бъдат насочени към най-слабо развитите ни региони. Там държавата трябва да наблегне на засилването на конкурентоспособността, растежа и създаването на работни места.
Запазва се европейското финансиране за Кохезионната и Селскостопанската политика на страната ни, като за кохезионна политика са заложени 9 млрд. евро, с 800 млн. евро повече, спрямо предходната Многогодишна финансова рамка.
По Пакета „Следващо поколение ЕС“ България ще може да разчита на грантове в общ размер на 7,7 млрд. евро, по Фонда за справедлив преход са предвидени 500 млн. евро, а за защита на външната граница на ЕС - над 200 млн. евро.
Общо средствата, предвидени за България по новата Многогодишна финансова рамка и по Пакета „Следващо поколение - ЕС“, достигат 29 млрд. евро.
По отношение на целия ЕС, общият размер на Многогодишната финансовата рамка за следващите 7 години ще бъде 1 трилион и 74 млрд. евро, а общият размер на Пакета „Следващо поколение ЕС“ ще бъде 750 млрд. евро. Подробности - от кореспонденцията на Ангелина Пискова от Брюксел - ТУК.
Публична среща-дискусия на тема Greece's culture is far more than the Acropolis ще се проведе на 2 юли 2025 г. Началото е от 10,00 ч. в зала "Иван Гешов" в централната сграда на БАН (ул. "15 ноември" № 1, 1000 София). Специален гост и лектор ще бъде Н...
По време на първата национална конференция, посветена на поклонническия туризъм в България, с участието на министъра на туризма Мирослав Боршош и Западно- и Средноевропейския митрополит Антоний, представители на духовенството и туристическия сектор беше..
Летен Фермерски фестивал с акцент не само върху чистата храна, но и върху родителството и книгите, ще се проведе при пилоните на НДК в центъра на София от 27 до 29 юни. "Ще съберем издатели с книги за хубавата храна, за възпитаването на доброто у децата и..
ДАНС и ГДБОП провеждат в София акция срещу група, занимаваща се с незаконно предоставяне на българско гражданство. Разследват се случаи, при които..
В четвъртък минималните температури ще са от 13 до 20°. В София ще е 16°. През деня ще бъде слънчево, в следобедните часове и горещо. Ще духа слаб, в..
В брой 58 на предаването слушайте : Накъде след дипломирането – питаме зрелостниците от Българското неделно училище "Пейо Яворов" в..