Българинът Александър Антонов спечели виртуалната игра на Висшата лига (Fantasy Premier League). След силно представяне в последния кърг той събра 2575 точки и излезе на първото място сред 7,63 млн. участници. С успеха си Антонов заслужи едноседмична почивка във Великобритания, като ще получи ВИП достъп до две срещи от Висшата лига за следващия сезон. Всички разходи по пътуването и нощувките се поемат от организаторите на играта. Приятелката на Антонов - Дени Радева, завърши трета в България и остана на 848-о място в крайното класиране. Единадесети в подреждането е световният шампион в шаха Магнус Карлсен.
В сърцето на Розовата долина, в подножието на Стара планина и Средна гора, за 26 път се провежда Празникът на калоферската дантела. Палитрата от събития е богата – гостите на двете подбалкански градчета, Карлово и Калофер, са свидетели на..
Монументът на връх Бузлуджа – символ на социалистическата епоха в българската история и "звезда" сред любителите на dark туризма , за пореден път е сцена на фестивал с модерен дух и кауза. За пета година OPEN BUZLUDZHA предлага завладяващо..
В историческата местност Петрова нива в Странджа днес ще бъде отбелязана 122-годишнината от Илинденско-Преображенското въстание. Честването се провежда под патронажа на държавния глава и в събитието ще участва и президентът Румен Радев, съобщиха от..
В "България днес" на 15 Август слушайте: 01:55 – Актуално от България и сънародниците по света 14:00 – Православен църковен..
Четиринадесетото издание на Международния кулинарно-фолклорен фестивал "Банатски вкусотии – традициите на моето село" ще се проведе на 16 август 2025 г.,..
Една от най-големите звезди на съвременната опера - Джойс ДиДонато, избра българската дизайнерка Веселина Свиларска за костюмите, с които ще представи..