Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Антиправителствените протести - 22 ден

7
Снимка: Ани Петрова

Знаковият за столичани "Орлов мост" продължава да бъде блокиран. Движението в центъра на столицата остава затруднено, което наложи някои линии на градския транспорт се движат по алтернативни маршрути, предават репортерите на БНР. След 21:00 ч. пространството между Ректората и Орлов мост се изпълни от многохилядното множество. Районът беше отцепен от полицията и стана пешеходна зона. Пропускаха се само линейки. Подробности за хода на 22-ия ден вижте ТУК

По-рано през деня, младежките организации на ДСБ и Демократична България подредиха плакати в триъгълника на властта, които проследяват кариерното развитие на премиера Бойко Борисов.

Протести имаше и в големите областни градове, като във Варна и Бургас протестиращите временно блокираха движението на ключови кръстовища. Вижте как видяха деня кореспондентите на БНР

Съставил: Дарина Григорова 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

След хладното утро през деня се очаква слънце

В сряда  минималните температури ще са от 1° до 6°, в София – 1°. Сутринта на места в равнинната част от страната ще има условия за намалена видимост. През деня ще е предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен югозападен вятър. Максималните температури ще..

публикувано на 28.10.25 в 19:05

България днес - 28 октомври 2025 г.

В "България днес" на 28 октомври слушайте: 00:59 - В Световния ден на анимацията си говорим за нейните възможности да предава не само чувства и емоции, но и научни постижения и философски идеи 03:30 -  Актуална информация от България и..

публикувано на 28.10.25 в 19:00

Швейцария подкрепя миграционните политики на България с над 21 млн. швейцарски франка

Финансова помощ на стойност 21 350 000 швейцарски франка предоставя Швейцария в подкрепа на политиките на България в областта на миграцията. "Като външна граница на ЕС имаме тежката отговорност от една страна да не допускаме навлизането на лица, които..

публикувано на 28.10.25 в 18:26