Движението в София е блокирано на три ключови места – „Орлов мост“, Ректората на Софийския университет "Свети Климент Охридски"1, площад "Независимост". Полицейското присъствие в района на „Триъгълника на властта“ е засилено – информират репортерите на БНР.
В 27-ия ден на протести в София стана ясно, че петима души са обявили гладна стачка в палатковия лагер пред Министерски съвет. Един от тях вече 5 денонощия не се храни и не пие вода. Състоянието му не е никак леко, обясниха протестиращи с него в палатките.
За блокиране на пътя към ГКПП "Капитан Андреево" около 20:00 часа и продължаваща блокада на кръстовище във Варна съобщиха кореспондентите на БНР в страната. Протести има още в Ямбол, Бургас, Стара Загора. Вижте повече за недоволството в страната – ТУК.
Съставил: Красимир Мартинов

"Черно море – уникално и непознато" е името на изложбата, която Регионалният исторически музей-Бургас ще представи на днешния Международен ден на Черно море. С нея се цели да бъде насочено общественото внимание към богатството и уязвимостта на..
Българската академия на науките ще отбележи днес Деня на народните будители с тържествена церемония и изложба, съобщи БТА. Събитието ще бъде открито от председателя на академията чл.-кор. Евелина Славчева, а акад. Иван Гранитски ще произнесе слово на тема..
В петък минималните температури ще са от 2 до 7° , по Черноморието до 10°, в котловините градусите ще се и под нулата, в София – около 2°. Преди обяд на места в равнините ще има мъгла или ниска облачност. През деня ще е слънчево с разкъсана висока..
В "България днес" на 31 октомври слушайте: 01:50 – Актуално от България и сънародниците по света 13:06 – По съседски -..
Сърби по цял свят отбелязват 1 година от трагедията в Нови Сад На 1 ноември сърби зад граница ще се присъединят към призива на студентите в..
В събота минималните температури ще са от 3 до 8°, по Черноморието - до 10°, в София ще е около 3. През деня ще е слънчево с разкъсана висока..