GRAFF EXPRESS пристига на Централната софийска гара, за да насити с цвят и послания градското пространство. В първото издание на арт фестивала осем български професионални графити артисти ще работят в подлеза на гарата по обща концептуална творба, интерпретираща подземното място като кръстопът на хора и съдби и столицата като гостоприемен мултикултурен град.
Проектът ще изпрати посланието за толерантност във взаимоотношенията и съжителството, за да може чрез езика на изкуството София да се утвърди като град на толерантността. С него също така ще си отиде сивото усещане, защото съвременният стенопис има силата да вдъхва нов живот и красота, вярват организаторите на фестивала.
Резултатът от творческото преобразяване на 300 кв. м. от подлеза, който свързва автогарата и метрото, ще бъде излъчен чрез live stream на 13 август.
Над 80 000 са били към края на 2024 г. хората с пенсии и добавки, отпуснати по еврорегламенти и международни договори, отчита Националният осигурителен институт. Това са българи, работили в 44 държави от ЕС и страни, с които България има договорни..
САЩ въведоха в действие санкциите срещу сръбската петролна компания След осем отлагания, от 9 октомври са в сила санкциите на САЩ срещу сръбската петролна компания НИС – "Нефтена индустрия Сърбия" , съобщи сръбското радио и телевизия (РТС)...
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на азербайджанско-българската дружба" от Баку. Начело на организацията на етнически българи на брега на Каспийско..
На 15 октомври в Регионална библиотека "Дора Габе" на град Добрич ще бъде открита Юбилейна филателна изложба "Добрич Филекс 2025". Експозицията ще може..
От 13 октомври до 28 ноември Българският червен кръст ще раздава продукти, закупени от Агенцията за социално подпомагане, на уязвими граждани,..
Засилен интерес се отчита към новия сайт на Bulgaria Wants You само месец след началото му, съобщиха от организацията. Регистрирани са над 10 000 нови..