Национално българско меню с традиционни ястия и вина ще допълва представата на чужденците за България. Това каза новият министър на туризма Марияна Николова на среща с ректора на пловдивския Университет по хранителни технологии Пламен Моллов. Всеки от районите в страната ни ще бъде представен с характерните си храни и вино, за да подчертае своята уникалност. Според данните на министерството през последните години гурме туризмът у нас става все по-популярен.
Наред с идеите за утвърждаване на страната ни като кулинарна дестинация Марияна Николова съобщи и данни за сегашното положение в туристическия бранш. С 60% са намалели посещенията на чужди туристи от началото на годината заради Ковид епидемията. "Налице са над 70 хил. резервации на Черноморието ни на гости от Турция, Израел, Молдова и Беларус, но е нужно предприемането на мерки за пристигането им", подчерта министърът. Марияна Николова отправи и критики относно досегашния модел за развитието на българския туризъм. “Не може да се представяме като държава само с летен и зимен туризъм, ние трябва да се представяме като четирисезонна, целогодишна дестинация”, заяви тя.
Съставила Диана Цанкова
Във вторник , 7 октомври, ще се задържи облачно. Продължителни и значителни валежи от дъжд ще има в източните и северните райони на България. В югозападните и южните централни части от страната валежите ще отслабнат, но с прекъсване все още на..
В "България днес" на 06 октомври слушайте: 02:15 – Актуално от България и сънародниците по света 11:47 – Репортаж на кореспондентката на БНР в Бургас Даниела Костадинова за ситуацията по Българското Черноморие след..
Гроздето от тазгодишната реколта е с перфектно качество, но количеството ще бъде по-малко в сравнение с предходната година, заяви директорът на Изпълнителната агенция по лозата и виното Красимир Коев в Пловдив, където се провежда деветата Глобална..
Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ –..
Пуснат за движение е най-новият 10-километров участък от магистралата “Хемус“ (А2) между двата големи пътни възела “Боаза“ и “Дерманци“. През ноември..
Гроздето от тазгодишната реколта е с перфектно качество, но количеството ще бъде по-малко в сравнение с предходната година, заяви директорът на..