Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Васил Гарнизов: Бойко Борисов излъчва новини от джипа си, за да не влиза в контакт с протестиращите

Снимка: БГНЕС
От един месец премиерът Бойко Борисов е избрал стратегия да излъчва новини от джипа си през профила си в социалните мрежи с цел да избягва пряк контакт с протестиращите граждани. Така коментира в интервю за бТВ провала на обявеното за днес извънредно заседание на парламента и неявяването на премиера Бойко Борисов политическият анализатор Васил Гарнизов.

Според анализатора в България се наблюдава систематично подценяване на институциите. Като пример за това той посочи, че при всички дебати около вота на недоверие, поискан от социалистите, Борисов не се е появил в парламента. С това той изпраща посланието, че „парламентът е второстепенна институция”.

Премиерът иска да остане в позицията на силния в настоящата ситуация, коментира Гарнизов.
Той заяви, че в условията на пандемията премиерът по свое усмотрение разпределя големи държавни ресурси, събирани от българските данъкоплатци. „Прозрачната процедура за разпределянето на тези ресурси е през актуализация на бюджета или ако не, поне да има някаква  форма на парламентарна прозрачност и обединяване на партиите около някакъв спасителен пакет”, обясни анализаторът.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 19 февруари 2025 г.

На 19 февруари в "България днес" отдаваме почит на Апостола на свободата Васил Левски. 152 години след неговата безвременна смърт ще обвием делото му с живата памет днес сред сънародниците в чужбина. Ще ви разкажем как песента е била..

публикувано на 19.02.25 в 19:00

Обявен е жълт код за мразовито време за почти цялата страна

В четвъртък  минималните температури ще бъдат между минус 14° и минус 8°. В София ще е около минус 12°. Денят ще е слънчев, но мразовит. Стойностите на термометъра в повечето места ще са отрицателни. Преди обяд, над Дунавската равнина ще има ниска..

публикувано на 19.02.25 в 18:40

България почита паметта на националния си герой Васил Левски

С различни прояви из цяла България отбелязваме 152 години от гибелта на Апостола на българската свобода Васил Левски. Днес от 18.00 часа е възпоменателната церемония пред паметника на Апостола на свободата в  София . Почит ще отдадат и държавният глава..

публикувано на 19.02.25 в 18:02