Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Палатковите лагери оцеляха под проливния дъжд

Снимка: БГНЕС

Въпреки нощния порой, изсипал се над столицата, трите ключови кръстовища остават блокирани от палатките на протестиращите срещу властта. Часовете под водната стихия са преминали сравнително спокойно.

Дъждът принуди демонстрантите да си тръгнат снощи от традиционното шествие около 22,00 ч. – доста по-рано от обичайните им обиколки.

Рано тази сутрин няколко души вече пиеха кафе пред президентството и обясниха, че няма съществени поражения върху лагера им от дъжда. Не така стоят нещата на “Орлов мост”, където част от палатките са наводнени, а плакатите с исканията за оставки на правителството и на главния прокурор – унищожени. Хората обаче казаха, че “нито дъжд, нито сняг ще ги уплаши“ и ще продължат протеста, докато исканията им не бъдат удовлетворени.

Довечера хората ще се съберат за 39 път, за да изразят гражданската си позиция по площадите и улиците на своите градове.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Освободен е българският кораб, задържан за повреден кабел в Балтийско море

Освободен е корабът, който беше задържан за инцидента с повредения кабел в Балтийско море . Разследването не е показало да има данни за саботаж. Това съобщиха от шведската прокуратура. "Вежен" продължава плаването си към Южна Америка..

публикувано на 03.02.25 в 14:52

Благотворителният "Виенски бал" в София подкрепя нова социална кауза

Подкрепа за дейността на Института по социални дейности и практики в София е каузата, която ще обедини организатори и гости на превърналия се в традиция за българската столица "Виенски бал". Тазгодишното издание, предвидено за 8 февруари, е..

публикувано на 03.02.25 в 14:15

През 2024 г. най-много са новите българи от Украйна и Турция

16 268 са новите българи през 2024 г., става ясно от отчета на комисията към вицепрезидента Илияна Йотова за миналата година. Така за първи път от 4 г. броят на получилите българско гражданство надхвърля 16 000 – броят им достига този от пандемичната..

публикувано на 03.02.25 в 11:16