Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Третата линия на метрото тръгва до края на месеца

Снимка: БГНЕС

Първите 8 км от третата линия на столичното метро между кв. “Красно Село“ и бул. “Владимир Вазов“ ще бъдат пуснати до края на месеца, увери кметът на София Йорданка Фандъкова.

Готов е и вторият четирикилометров участък в района на кв. “Овча купел“, по който ще започнат изпитанията на влаковете.

“В двата етапа очакваме около 110 хил. пътници дневно”, каза за БНР кметът и допълни: “Намалението на изхвърлените вредни емисии ще бъде над 11 хил. тона всяка година.” По-малко трафик по трасето с около 25% и на автомобили е сред основните цели на общината.

Стойността на проекта възлиза на 498 млн. евро - 312 милиона от тях са безвъзмездно финансиране от Европейската комисия.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Regional Defence Summit 2025 ще обсъди засилването на европейските отбранителни способности

В София днес ще се състои международна конференция на тема Regional Defence Summit 2025. В нея ще участват министри на отбраната, представители на Европейския съюз и НАТО, лидери от индустрията, инвеститори и иноватори със следващото поколение обещаващи..

публикувано на 28.10.25 в 07:10

Жълт код за силен вятър има в цялата страна без областите Кюстендил и Перник

Във вторник  минималните температури ще са от 3 до 8°, в София – 4°. През деня преди обяд облачността ще е значителна и на места от северозапад на югоизток ще превали дъжд. На повече места и по-големи количества ще са валежите в Югозападна България, а..

публикувано на 27.10.25 в 19:15

България с четири медала на олимпиадата по астрономия и астрофизика в Румъния

С четири медала се завръща българският отбор от Младежката международна олимпиада по астрономия и астрофизика в румънския град Пятра Нямц, съобщиха от пресцентъра на Министерството на образованието и науката. В състезанието участваха 108 ученици от..

публикувано на 27.10.25 в 16:59