През 42-рия ден на антиправителствени протести остават трите блокадите на три централни столични кръстовища - Орлов мост, пред Софийския университет и между Президентството и Министерски съвет. Вече се събират участниците в традиционния вечерен протест с искане за оставка на правителството и на главния прокурор Иван Гешев.
В Русе протестно автошествие блокира за час движението към ГКПП „Дунав мост“. Протестиращите са скандирали "Оставка!" и "Мутри вън!". Желанието на участниците да спрат напълно движението по мостовото съоръжение не се реализира, тъй като полицията е осигурила обходни пътища за леките и товарните автомобили, предаде от Русе кореспондентът ни Ася Пенчева.
„Блокада-изненада“ обещават за тази вечер протестиращите във Варна. Във Фейсбук те пишат, че преди два дни полицията е била изтеглена от протестите и вече не ги охранява. Според протестиращите един от тях бил нападнат, докато спи, а в районното отказали да му помогнат.

София се сдоби с ново културно убежище. Phenomena е първият в България музей, посветен на връзката между наука и изкуство. Пространството представя научни открития, технологии, инженерство, изкуство и математика в духа на STEAM (Science,..
Село Хотанца, община Русе е домакин на " Празник на Хотанската сарма " – кулинарно-фолклорен фестивал, организиран от читалище "Светлина-1928". Началото е в 11:00 ч. на 1 ноември на централния селски площад. Програмата обхваща конкурс за най-вкусна..
В докторската градина зад Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София цари необичаен "мрак" и веселие. Пространството е превърнато в страховито, но атрактивно градско селище, посветено на Хелоуин, като тази година празникът продължава до 2..
През лятото на 2014 г. фотографът Филип Базен и философката Кристиан Волер обхождат България, като изследват поредица от самозапалвания в страната..
На 27 октомври в Брюксел се състоя първото заседание на Акцията CA-24150 "Ценности в турбулентни времена: навигиране в социалните промени и..
Премиерът Росен Желязков ще участва в тържествените чествания по повод 140-ата годишнина от Сръбско-българската война, които ще се проведат, днес, 7..