33-годишният Цанко Цанков подобри световния рекорд за дванайсетчасово плуване без прекъсване. Двукратният вицесветовен шампион за ветерани и носител на титли от държавни първенства започна атаката на рекорда тази сутрин в 7,30 ч. в петдесетметровия басейн на плувния комплекс "Флора" в родния си град.
Бургазлията преплува 50,6 км за 12 часа без прекъсване.
"Първо ще направя една равносметка и след това ще набележа целите си за следващата година", каза Цанков пред публиката от стотици души.
През 1998 г. словенецът Мартин Стрел поставя рекорда в Швейцария, постигайки 41 км и 200 м в петдесетметров закрит басейн. Двайсет и две години по-късно българинът преплува повече дължини за същите 12 часа.
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на азербайджанско-българската дружба" от Баку. Начело на организацията на етнически българи на брега на Каспийско..
Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от международно преброяване, цитирано от БГНЕС. Според резултатите в страната ни са регистрирани..
В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°. През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често до предимно слънчево. По-значителна ще е облачността над планинските райони и над западната..
В "България днес" на 10 октомври слушайте: 01:40 – Актуално от България и сънародниците по света 13:14 – По съседски – обзор на..
В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи..
Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще..