Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

51 ден на протести, лидер на контрапротеста е пребит

Георги Флоров
Тази нощ към 01:30 ч. в столицата е бил нападнат и пребит Георги Флоров - един от лидерите на гражданите, не подкрепящи антиправителствените протести и блокадите в центъра на София. Нападателите са били трима. Образувано е досъдебно производство.
Остават блокадите на три кръстовища в София - Орлов мост, при Софийския университет и между Президентството и Министерски съвет, заради което част от градския транспорт се движи с променен маршрут.
В снощната 50-та вечер на гражданско недоволство срещу управлението на страната протестиращите пуснаха към небето над София балони с цветовете на националното знаме - „за да знаят всички защо се събираме вечер“, обясни Арман Бабикян от „Отровното трио“ - инициатор на протестите. Бе проведено и традиционното шествие в центъра на столицата, съобщават репортерите на БНР.
В Пловдив около 400 души се включиха в шествие срещу правителството. То започна с митинг, на който ораторите призоваха за смяна на системата. Протестът премина спокойно при оскъдно присъствие на полиция и завърши с огнено шоу, предаде БНР Пловдив.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България е координирала мащабна международна акция срещу трафик на антики

Над 3 хил. антики за над 100 млн. евро са иззети при международна акция. Операцията е координирана от София, съобщи гръцката полиция.  Една от най-големите мрежи за контрабанда на антики е разбита с подкрепата на Европол и Евроджъст. Арестувани са 35 души...

публикувано на 21.11.25 в 11:06
Вьоса Османи

По съседски: Събития с балкански адрес

Косово отива на предсрочни избори след 9-месечни опити да се състави кабинет Косовският президент Вьоса Османи разпусна парламента, съобщи вестник Koha Ditore. До това се стигна след като проектокабинетът, предложен от Глаук Конюфца, не..

публикувано на 21.11.25 в 10:05
Илияна Йотова и Стефан Делайе

София посрещна "Младото Божоле"

Всяка година в третия четвъртък на месец ноември се посреща първото младо френско вино Божоле. От две десетилетия традицията се спазва и в България. Основна заслуга за провеждането на празника в Националния дворец на културата е на Френско-българската..

публикувано на 21.11.25 в 09:38