На 57-ия ден от недоволството организаторите отново свикаха сутринта протестна акция пред новата сграда на парламента в центъра на София.
След като напрежението на няколко пъти през деня на 2 септември ескалира, в късните вечерни часове ситуацията значително се изостри.
Бомбички и различни предмети полетяха към полицията пред парламента. Отново е имало употреба и на лютив газ. Въпреки призивите на организаторите на протеста, че става дума за провокации, силите на жандармерията са разчленили групите на недоволните и са ги изтласкали по страничните улици. 126 души са арестувани в центъра на столицата. 60 от тях са с криминални регистрации, каза на брифинг тази сутрин директорът на столичната полиция Георги Хаджиев.
Сред тях е и лидерът на партия „Възраждане“ Костадин Костадинов. В нощните часове, без насилие, полицията премахна палатковите лагери и блокадите на ключовите кръстовища в столицата.
От полицията съобщиха за 80 ранени полицаи през денонощието. Във Фейсбук вицепремиерът по сигурността и министър на отбраната Красимир Каракачанов подкрепи действията на полицията за „озаптяване на провокаторите“ и отправи призив същото да стори и президентът Румен Радев. Според Каракачанов българският премиер трябва да „застане зад действията на полицията и да разпореди необходимите законови мерки да възстанови реда в държавата”.
Снимки: БГНЕСЗа България глобалната нестабилност прави дългогодишната амбиция да се присъедини към еврозоната по-актуална и по-неотложна от всякога. Това е заявил в Лондон управителят на Българската народна банка Димитър Радев пред форума на независимия..
От вторник, 20 май, се възстановява движението на градския транспорт в София. Това обяви пред журналисти Тодор Капитанов, вицепрезидент на КНСБ. Днес на среща между премиера Росен Желязков и синдикалните лидери в транспорта беше договорено..
"Мястото, където изгрява слънцето" – така красиво и описателно звучи за българина името на Япония. Наричат я още "вишнева градина", "могъща финансова сила" и "страна на самураите". Всички тези определения са верни и разпалват интереса на много..
Вече две десетилетия българските медии в чужбина се събират на годишна среща, организирана от Българската телеграфна агенция. Събитието е известно като..
В "България днес" на 23 май слушайте: 02:20 - Новини 09:32 - Прогноза за времето 15:37 - Започва 20-ата Световна среща на българските медии –..
Независимият кмет на Букурещ е новият президент на Румъния Никушор Дан спечели втория тур на президентските избори в Румъния. При..