Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българските социалисти си избират лидер

| обновено на 12.09.20 в 17:47

Членовете на Българската социалистическа партия избират днес председател на партията. За първи път в историята на партията лидерът ще бъде избран с пряк вот. 

В надпреварата се състезават четирима кандидати - досегашният лидер Корнелия Нинова, заместникът ѝ в партията Кирил Добрев, депутатите Валери Жаблянов и Красимир Янков, съобщават репортерите на БНР. 

Имащите право на глас са около 80 000 души, а избирателните секции, разкрити в страната, са 1140. Изборният ден започна в 7.00 часа и ще продължи до 19.00 часа. Изборът ще се смята за редовен, ако в него се включат над половината от имащите право на глас.

Към 15.00 ч. избирателната активност на социалистите е била 56,1%.
Подробности за вътрешните избори за лидер на БСП - ТУК.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Академично шествие за Деня на народните будители

С редица събития в цяла България се отбелязва Денят на народните будители. В деня, в който отдаваме почит на българските книжовници, просветители, борци за национално освобождение, съхранили през вековете духовните ценности на нацията и нейния..

публикувано на 01.11.25 в 07:00

Отварят президентството за посетители по случай 1 ноември

В Деня на народните будители Администрацията на президента ще отвори врати за граждани. Днес от 10,30 ч. пред сградата на президентската институция ще се проведе церемония по издигане на националния флаг на България. Президентът..

публикувано на 01.11.25 в 06:00

Ноември започва с топло есенно време

В събота минималните температури ще са от 3 до 8°, по Черноморието - до 10°, в София ще е около 3. През деня ще е слънчево с разкъсана висока облачност, преди обед на места в равнините ще има мъгла. Ще бъде почти тихо или със слаб вятър от..

публикувано на 31.10.25 в 18:30