Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

79-та вечер на антиправителствен протест в София

Снимка: БГНЕС

В София на обичайното място и в обичайния час, в триъгълника на властта между сградите на правителството, парламента и президента се събраха протестиращите срещу правителството, предаде БНР.

Исканията на недоволните са за оставка на премиера, главния прокурор и предсрочни избори. Преди началото на митинга и вечерното шествие, водачите на акцията отново поставиха въпроса, защо главния прокурор живее и на каква цена в една от сградите „Вила – 5“ в държавната резиденция Бояна.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България отбелязва 140 години от победата в битката при Сливница

Премиерът Росен Желязков ще участва в тържествените чествания по повод 140-ата годишнина от Сръбско-българската война, които ще се проведат, днес, 7 ноември – Деня на победата в битката при Сливница. Желязков ще приеме строя на почетния караул и..

публикувано на 07.11.25 в 16:13

Отговорност, единство и сигурност – германските импулси за бъдещето на Европа

Под мотото "Отговорност, единство и сигурност" на 5 и 6 ноември 2025 г. в хотел "Хаят Риджънси София" се проведе германо-български семинар за журналисти и общественици. Организатори бяха Европейската академия в Берлин в сътрудничество с Федералното..

публикувано на 07.11.25 в 15:30

Научноизследователският кораб "Св. св. Кирил и Методий" отплава за Антарктида

Научноизследователският кораб "Св. св. Кирил и Методий" (НИК 421) отплава от Варна след тържествена церемония по изпращане на Морската гара. В своето четвърто плаване до Антарктида се очаква корабът да достигне до българската антарктическа база на..

публикувано на 07.11.25 в 14:54