Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Антиправителствените протести продължават с нови демонстрации

| обновено на 30.09.20 в 09:03
Снимка: БГНЕС

С искане за оставка на главния прокурор Иван Гешев, на Висшия съдебен съвет и с настояване за радикална съдебна реформа пред Съдебната палата в София тази вечер ще се съберат съмишленици на инициативата „Правосъдие за всеки“, информират репортерите на БНР.

Демонстрацията ще предхожда поредната вечер на антиправителствени протести. 

Спокойно и без инциденти премина снощната 83-та вечер на протест в столицата с искане на оставките на правителството и главния прокурор. Участниците проведоха традиционното си шествие от площад "Независимост" до Орлов мост и скандираха: „Оставка” и „Мутри, вън”.

В отговор на изявление на лидера на ДПС Мустафа Карадайъот „Отровното трио“, което е сред организаторите на протестите, заявиха, че протестиращите не припознават ДПС като опозиционна партия. 

Демонстрация се проведе и пред частна информационна агенция, която според протестиращите нарушава журналистическите стандарти и използва клевети по отношение на протестите срещу премиера Бойко Борисов и главния прокурор Иван Гешев. Те се обявиха в подкрепа на свободата на словото. За същото настояха и контрапротестиращи, защитаващи медията, с плакати "Долу ръцете от медиите". Контрапротестът призова за оставката на президента Румен Радев.

Българи, живеещи в Нидерландия, се канят да подкрепят от Хага обявеното за 3 октомври „Четвърто народно въстание“. „30 години преход стигат!  България се нуждае от нормално демократично управление. Хората искат нормални условия за развитие, а не задушаващ икономически корупционен похлупак. Корупцията унищожава страната бавно, но сигурно“, обявиха българите от Хага




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Отварят президентството за посетители по случай 1 ноември

В Деня на народните будители Администрацията на президента ще отвори врати за граждани. Днес от 10,30 ч. пред сградата на президентската институция ще се проведе церемония по издигане на националния флаг на България. Президентът..

публикувано на 01.11.25 в 06:00

България днес - 31 октомври 2025 г.

В "България днес" на 31 октомври слушайте: 01:50 – Актуално от България и сънародниците по света 13:06 – По съседски - обзор на по-важното от Балканите В очакване на 1 ноември- Деня на народните будители 25:08..

публикувано на 31.10.25 в 19:00

Ноември започва с топло есенно време

В събота минималните температури ще са от 3 до 8°, по Черноморието - до 10°, в София ще е около 3. През деня ще е слънчево с разкъсана висока облачност, преди обед на места в равнините ще има мъгла. Ще бъде почти тихо или със слаб вятър от..

публикувано на 31.10.25 в 18:30