За тази вечер е планиран 85-ият протест срещу правителството и главния прокурор Иван Гешев. По традиция той ще премине под мотото „Нас не ни е страх“, а сборният пункт е фонтанът пред президентството в центъра на София.
Днес над 120 български интелектуалци поискаха оставките на правителството и главния прокурор Иван Гешев и се обявиха против корупцията, задкулисното манипулиране на достъпа до европейски фондове, продължаващата с години подигравка с парламентаризма, превърнала Народното събрание в придатък на премиера.
В Сливен министърът на земеделието Десислава Танева коментира разпратения до всички евродепутати видеозапис от инициаторите на антиправителствените протести - т.нар. „Отровно трио“, който според протестиращите свидетелства за прикриване на злоупотреби в Министерство на земеделието. Танева посочи, целта на въпросното видео е била „политическа провокация“, съобщи кореспондентът ни в Сливен Стоян Радев. „Няма друг министър, който да е проверявал повече, с по-голям завишен контрол, отколкото аз. Всичко мога с цифри да го докажа“, каза Танева.
Работна дискусия на тема “Изкуственият интелект: тенденции, регулации и сценарии за развитие” ще се проведе днес в Българската стопанска камара, информира БТА. В събитието, организирано от камарата, ще участват представители на министерства,..
Във вторник , 7 октомври, ще се задържи облачно. Продължителни и значителни валежи от дъжд ще има в източните и северните райони на България. В югозападните и южните централни части от страната валежите ще отслабнат, но с прекъсване все още на..
Гроздето от тазгодишната реколта е с перфектно качество, но количеството ще бъде по-малко в сравнение с предходната година, заяви директорът на Изпълнителната агенция по лозата и виното Красимир Коев в Пловдив, където се провежда деветата Глобална..
В "България днес" на 08 октомври слушайте: 05:00 – Актуално от България и за общностите с българи по света 18:30 – Виновни за..
В четвъртък , 9 октомври, над източната половина от страната облачността ще остане значителна. В сутрешните часове на много места все още ще има..
Министерството на туризма ще подкрепи общините в рекламата на културно-историческото им наследство, заяви ресорният зам.-министър Ирена Георгиева при..