Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Протестиращите: Не бива да очакваме Брюксел да уволни Бойко Борисов

Арман Бабикян
Снимка: БТА

"На дискусията за върховенството на закона в България в Европейския парламент се чуха много неприятни неща за България. Всъщност, това, което говорят площадите на страната. Но никой не бива да очаква, че Брюксел ще уволни Бойко Борисов вместо българите". Това каза в интервю за БНТ Арман Бабикян, един от организаторите на антиправителствените протести у нас от т.нар. Отровно трио.

„Ние искаме да има връзка между върховенството на закона и  харченето на парите за българите. Виждаме злоупотреби с еврофондовете“, подчерта Бабикян. На въпрос кой плаща на Отровното трио, той отговори, че на дарителска сметка граждани са превели около 100 хил. лева /над 51 хил. евро/, които се ползват основно за озвучаване.

От днес протестиращите се заканиха да започнат акции срещу офисите на партиите от управляващата коалиция, както и в местата за спортуване на премиера Бойко Борисов.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Есента започва със слънце и температури 27-32°

През нощта  ще бъде ясно и почти тихо. В сутрешните часове във вторник на отделни места в низините и над източните райони ще има временни увеличения на облачността и намалена видимост.  Минималните температури ще бъдат между 8° и 13° , в София - около..

публикувано на 22.09.25 в 18:30

С цветя и почит към героите България отбеляза Деня на независимостта

България чества 117 години от обявяването на своята Независимост. Център на тържествата е старата българска столица Велико Търново, но тържества се проведоха из цялата страна. С тържествена церемония и възстановка на събитията от 1908 г. Пловдив..

публикувано на 22.09.25 в 16:28
Наталия Киселова

Председателят на парламента: Само обединени можем да градим просперираща държава

Председателят на Народното събрание Наталия Киселова участва в тържественото честване на 117-ата годишнина от обявяването на Независимостта на България във Велико Търново. "Само единни и обединени около национални приоритети можем да градим държавата си..

публикувано на 22.09.25 в 11:58