Протестиращите граждани излязоха тази вечер на 95-ия си пореден протест и отново поискаха оставките на правителството и на главния прокурор.
Преди началото на протеста адвокат Николай Хаджигенов, Арман Бабикян и проф. Велислав Минеков от т.нар. Отровно трио записаха видеоклип, който споделиха онлайн с призив за присъствие на предстоящото "Велико Народно въстание V", насрочено за петък, 16 октомври, когато се навършват 100 дни от началото на гражданското недоволство.
Малко преди 20 часа участниците в демонстрацията блокираха движението по булевард "Цар освободител" в района между новата сграда на парламента и Българската народна банка, предаде репортер на БНР.
Подробности за хода на протеста вижте ТУК.
Търговище е домакин на поредното издание на състезанието по ориентиране за Купа "Великден". За дните от 18 до 21 април в града се събраха около 500 състезатели от България, Швейцария, Румъния, Молдова и Украйна. Надпреварите са на средна и дълга..
От "Гранична полиция" напомнят, че се извършва основен ремонт на българския участък на Дунав мост при Русе на границата ни с Румъния , поради което е въведена временна организация на движението. Трафикът се осъществява в една лента с пропускателен..
През 2025 г. католическата и православната църква отбелязват Великден на 20 април. Когато празнуваме заедно Възкресение Христово, е по-радостно. Това казаха пред БТА в Русе отец Стефан от православната църква "Свети Николай" и енорийският свещеник..
" Дълбоко съм натъжен от кончината на Негово Светейшество – истински приятел на България и световен символ на мира, състраданието и единството ." Това..
На последния си Великден папа Франциск се появи пред вярващите с омофор, получен като дар при посещението си у нас през 2019 г. Омофор произлиза от..
Благотворителната инициатива "Подкрепи една мечта" на президента Румен Радев привлича подкрепата на музиканти, стилисти, дизайнери и дарители, съобщиха..