448 нови случаи на коронавирус са установени от направените 3795 PCR теста през последното денонощие, показват данните на Единния информационен портал. Това е 11,8% от общия брой изследвани.
Най-много новозаразени има в София - 116, в Благоевград - 55, във Варна - 49, в Пловдив - 42. Четирима души са починали, 105 са излекуваните, а в болница остават 1189 – от тях 59 в интензивни отделения. Активните случаи са 7610. Потвърдените случаи при медицинския персонал от началото на епидемията са 1357. Общо 24 319 души са се заразили досега с коронавирусна инфекция, а 891 са загубили живота си.

Дни на турската култура ще се проведат на 22 и 23 ноември в Културен център "Двореца" в Балчик. Събитието под мотото "Посоки Турция" се осъществява с участието на културни институции от страната. Сред участниците са Народно читалище "Мевляна – 2012",..
В "България днес" на 21 ноември слушайте: 05:40 Актуално за България и сънародниците по света 15:25 Църковен Календар – честваме големия християнски празник Въведение Богородично и Ден на православната християнска младеж и..
В събота минималните температури ще са от 9 до 14°, в София ще е около 9°. Сутринта ще има мъгла и влошена видимост над котловините и полетата в Западна България. През деня ще има променлива облачност, по-значителна над северните райони, следобед и над..
Филмът Made in EU на режисьора Стефан Командарев спечели Голямата награда на публиката на 63-тия филмов фестивал в Хихон в Испания. Лентата триумфира в..
Сътрудничеството между български и китайски учени беше обсъдено днес в София на форум от представители на Българската академия на науките, правителството,..
В "България днес" на 24 ноември слушайте: 05:33 - Еврото тревожи българите, но привлича чужденците 17:03 - Актуално за сънародниците по света 22:10..