В столицата и страната за вечерта е насрочен 97-ми ден на протести. По време на традиционния антиправителственият протест в София в понеделник вечерта бе проведено шествие и кратка блокада на Орлов мост, предаде БНР.
Организаторите призоваха за постоянство и търпение до постигане на основните искания - оставка на премиера Бойко Борисов, на главния прокурор Иван Гешев, предсрочни избори, свикване на Велико народно събрание, промени в Конституцията. Водачите съобщиха, че в петък, 16-и октомври, когато е насрочено "Велико народно въстание - 5" ще говори евродепутат.
Те не казаха името му, но от публикация във в-к „24 часа“ се разбира, че това е ирландката Клейр Дейли. Кметът на Поморие обвинява Дейли в конфликт на интереси и клеветене на България, защото има имот в курорта и оспорва задължението си да плаща такси за поддръжка и охрана.
Най-дългата вита баница с рози в страната ще бъде направена в Казанлък. Традиционното събитие наречено "Хлябът на българина" е част от програмата в Празника на розата и се организира за 13-а година. На 7 юни от 12 ч. в археологическия атракцион..
В "България днес" на 6 юни слушайте: 01:44 - Актуална информация от България и света 08:12 - Прогноза за времето у нас и по..
През нощта валежите ще спират и облачността ще се разкъсва и намалява до предимно ясно. В сутрешните часове в равнините и около водните басейни ще се образува краткотрайна мъгла. В събота , 7 юни, преди обяд ще бъде предимно слънчево. След обяд..
Най-съществената крачка от членството на България в еврозоната е извървяна – страната ни получи официално потвърждение, че е изпълнила всички необходими..
Започна един от най-тачените за мюсюлманите празници – Курбан байрам. Той се свързва с жертвоготовността, прошката и състраданието. Според Сезер..
540 мажоретки ще превърнат гр. Пазарджик (Южна България) в истинска сцена на грация, ритъм и цветове. В продължение на два дни (6 и 7 юни) талантливи..