785 са положителните проби, установени в България през последното денонощие при направени 5 819 PCR теста, или коронавирус е установен при 13,49 % от пробите.
Най-много са новозаразените в София - 259, следват Пловдив - с 87, и Благоевград - с 82 нови случая. Това показват данните на Единния информационен портал към полунощ.
8 души с коронавирус са починали през последните 24 часа, а 164 пациенти са преборили инфекцията. 1 307 пациенти с коронавирус са болница, от тях 64 са в интензивни отделения. 8 712 са активните случаи.
От началото на пандемията в България общо са установени 25 774 случая на коронавирус, 16 139 души са се изчистили от инфекцията.
В сряда, над по-голямата част от страната облачността ще е значителна, временни разкъсвания ще има преди обяд над Западна България. На отделни места, в Източна България и планинските райони, ще превали съвсем слаб сняг. Ще духа до умерен, в източните..
В Българския културен център в Берлин известната журналистка Кристина Патрашкова ще представи книгата си "Въпреки всичко. Българските писатели в годините на цензурата". Изданието е разказ за историята и съдбата на едни от най-известните български..
Във вторник , 4 фвруари, минималните температури ще бъдат между минус 3 и 2°, в София - около минус 2°. През деня студеният въздух ще обхване цялата страна. По-значителна облачност ще има над южната половина от страната. Главно в Рило-Родопската..
Подкрепа за дейността на Института по социални дейности и практики в София е каузата, която ще обедини организатори и гости на превърналия се в..
16 268 са новите българи през 2024 г., става ясно от отчета на комисията към вицепрезидента Илияна Йотова за миналата година. Така за първи път от 4 г...
Във вторник , 4 фвруари, минималните температури ще бъдат между минус 3 и 2°, в София - около минус 2°. През деня студеният въздух ще обхване цялата..