Подписка с искане за отстраняването на председателя на Народното събрание Цвета Караянчева, подкрепена от 96 народни представители от БСП и ДПС, беше внесена в деловодството на парламента.
По-рано председателят на парламентарната група "БСП за България" Корнелия Нинова обяви мотивите за искането от парламентарната трибуна. Това са непознаване на конституцията и погазване на правилника за работа на парламента, превръщане на НС в придатък към волята на премиера Бойко Борисов, грубо погазване правилата на законодателния процес, незачитане прозрачността и публичността в работата на парламента, изказвания и поведение, рушащи авторитета на институцията, предаде БТА.
Председателят на ПГ на ГЕРБ Даниела Дариткова заяви, че подкрепят изцяло Цвета Караянчева, като обвини БСП в използване на парламента за политически цели, предадоха репортерите на БНР.
Повече за изказванията в пленарната зала прочетете ТУК.
Всяка година на 18 май отбелязваме Международния ден на музеите. Началото е поставено през 1977 г. от ICOM (International Council of Museums) – Международен съвет на музеите. Идея първо била да се покаже, че "музеите са важно средство за културен..
Участието на България на международното изложение в Осака ще покаже съвременния образ на страната като регионален иновационен център. Това посочи президентът Румен Радев, който говори на официалната церемония, с която на 18 май беше отбелязан Денят на..
Пътуващата изложба "90 години БНР – радиото на поколения българи" може да бъде разгледана вече и в Бургас. Поводът е и рожденият ден на БНР-Бургас – в края на май се навършват 13 години от създаването на регионалната медия. Изложбата, подредена..
За България глобалната нестабилност прави дългогодишната амбиция да се присъедини към еврозоната по-актуална и по-неотложна от всякога. Това е..
В "България днес" на 20 май слушайте : 01:35 -..
В сряда минималните температури ще са от 8 до 14°. В София ще е около 8°. През деня от запад на изток ще има временни увеличения на облачността и на..