В последния доклад "Световни икономически перспективи" на МВФ за България фондът очаква спад на БВП с 4,0% през 2020 г. и икономически растеж с 4,1% през 2021 г.
Съществува 60% вероятност спадът на БВП в страната през 2020 г. да е между -3,2% до -8%. Най-вероятно спадът ще е -5,5%, пише в „Макроикономическата прогноза“ на Българската народна банка.
Прогнозите са повече дело на астролози, отколкото на икономисти, защото в средата на октомври не е ясно, какви ограничения ще наложи пандемията. Така коментира пред БНР прогнозите проф. Боян Дуранкев. Той посочи, че годишния спад на потреблението в страната е 3% и очаква тежка зима с рестрикции за държавните разходи.
В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°. През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често до предимно слънчево. По-значителна ще е облачността над планинските райони и над западната..
Рекорден интерес са проявили сънародниците ни в чужбина към програмата "Избирам България" на Министерството на труда и социалната политика. Това отчете на изслушване в парламентарната Комисия по политиките за българите извън страната..
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на азербайджанско-българската дружба" от Баку. Начело на организацията на етнически българи на брега на Каспийско..
В "България днес" на 08 октомври слушайте: 05:00 – Актуално от България и за общностите с българи по света 18:30 – Виновни за..
В четвъртък , 9 октомври, над източната половина от страната облачността ще остане значителна. В сутрешните часове на много места все още ще има..
Министерството на туризма ще подкрепи общините в рекламата на културно-историческото им наследство, заяви ресорният зам.-министър Ирена Георгиева при..