Мнозинството българи са оптимисти за Европейския съюз и очакват от общността да осигури на първо място мир. Това сочат данните на "Евробарометър", представени от Еврокомисията, предава БТА. Запитани какво действие на ЕС би подобрило живота в..
В сряда преди обед над по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време. По-значителна облачност ще има над северните и крайните южни райони. Следобед над много райони ще се развива купеста облачност и на места ще превали. Ще духа умерен и..
Българинът вече разполага с брутно богатство от над 1 трилион лева, сочи проучване на Експертния клуб за икономика и политика, публикувано наскоро. Това се равнява на почти пет пъти размера на брутния вътрешен продукт на страната, изчислиха..
В "България днес" на 28 Май слушайте: 01:33..
Харизматична личност, с фино чувство хумор и усет за мярка и естетика – това научаваш още при първа среща за журналиста, преводач и водещ на..
В Брой 53 на предаването слушайте: Българистиката се завръща на академичната карта в Америка. Кой и кога ще учи български език и българска..