На среща с ръководството на БТПП посланикът на Сърбия в България Желко Йович обсъди възможностите за засилване на двустранните търговско–икономически отношения. За това информират от БТПП.
Констатирана бе липсата на достатъчна актуална икономическа информация за двете страни, като например от какви български продукти има интерес в Сърбия и какви сръбски продукти се търсят в България.
Беше договорено да се организира онлайн събитие в края на ноември за представяне на сръбската икономика пред български компании с интереси за бъдещо съвместно сътрудничество.
В брой 68 на предаването слушайте: За нуждата от български училища зад граница и разрастването на училище „Чучулига“ във Великобритания – интервю с преподавателя по български език Валентин Кожухаров; Животът на българите в Патагония е..
Изследователи от България и чужбина се събират в София за научната конференция "Терени и посоки". Форумът ще се проведе на 16 и 17 октомври в сградата на Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН, съобщават домакините...
По повод празника на авиацията и българските ВВС днес, 16 октомври, от 09,00 ч. на Паметника на летеца на алеята на летците до Народното събрание в столицата ще бъдат поднесени цветя и венци, съобщават от Министерството на отбраната. Тържественото..
Когато приносът в областта на науката се превърне в база за следващи задълбочени проучвания, границите между държавите и континентите като че ли се..
В "България днес" на 20 октомври слушайте: 04:58 – Актуално от България и за общностите с българи по света 17:02 – Как се издават..
Във вторник , 21 октомври, минималните температури ще са от 2 до 7°, в котловините и високите полета до минус 2°, в София – 1°. Сутринта на места в..