Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Андон Балтаков поиска СЕМ да прекрати договора му за управление на БНР

Снимка: БГНЕС

Генералният директор на Българското национално радио е внесъл в Съвета за електронни медии искане за предсрочно прекратяване на договора му за управление. Съветът, в лицето на председателката му Бетина Жотева, изрази надежда, че Андон Балтаков ще преосмисли решението си.

В интервю за програма "Хоризонт" на БНР Балтаков заяви, че е изключително възмутен от липсата на управленска воля за промяна в нормативната уредба, която да гарантира независимо и напълно свободно от политически вмешателства обществено радио.

Генералният директор каза, че в доклада на министъра на културата Боил Банов, с който се предлага проект на закон за изменение и допълнение на Закона за радиото и телевизията, е подменен текстът, одобрен от БНР при обсъждането измененията и допълненията в него. 

Основните промени, за които настоява общественото радио, са изключени от внесения текст, но под тях стои одобрението на Генералния директор на БНР, получено преди месец за друг законопроект, обясни Андон Балтаков. Той коментира, че заради този акт министърът на културата Боил Банов би следвало да подаде оставка.

Подробностите - вижте и чуйте ТУК


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Първите щъркели долетяха в хасковското село Подкрепа

В хасковското село Подкрепа се радват на първите щъркели за тази година. " В двете гнезда до храма “Свети Пророк Илия” вчера на свечеряване пристигнаха двойка и друга самотна птица, която вероятно очаква партньорката си ", каза кметът Татяна..

публикувано на 02.03.25 в 13:46

Благотворителна организация подари ваканция в Банско на 25 изстрадали израелски деца

Двайсет и пет деца и младежи, оцелели след отвличане от терористи в тунелите под Газа или с родители все още в ръцете на "Хамас", получиха десет дни щастие в българския зимен курорт Банско. Ски ваканцията им беше осигурена от благотворителната..

публикувано на 02.03.25 в 09:42
Румен Радев

Румен Радев: Все по-важно е да се държим заедно и да се подкрепяме

В разделното време, в което днес живеем, е все по-важно да се държим заедно и да се подкрепяме , заяви президентът Румен Радев на тържествената вечеря ифтар в София по повод началото на свещения месец за мюсюлманите Рамазан. В качеството си на..

публикувано на 02.03.25 в 08:59