Рекорден досега брой от 4041 са новорегистрираните през последното денонощие случаи на коронавирусна инфекция в България при направени 11 066 PCR теста. Процентът на положителните проби е 36,52 %.
Най-много нови случаи са регистрирани в София – 1619, следват Пловдив – 337, Варна – 203, Русе – 192, Благоевград – 177, Стара Загора – 141, Бургас – 114, Монтана – 113, Шумен – 106, София /област/ - 101. Това показват данните в Единния информационен портал.
2922 са пациентите с коронавирус в болница, от тях 210 са в интензивно отделение. Починали са 63 души, 507 са оздравелите. Новозаразените медицински лица са 106.
България ще участва в Световното изложение ЕКСПО 2025 с национален щанд, на който ще работят български студенти, по предложение на Министерството на туризма. Българската държава ще има собствен павилион, от най-висок клас – тип "А", съобщиха от..
Българското посолство в Киев организира тържествено честване по повод националния празник Трети март пред паметника на украинските войници и българските опълченци, загинали за свободата на България в освободителната война от 1877-78 г., съобщиха..
Честит Национален празник и Ден на Освобождението на България, уважаеми сънародници! Ако припомним историята - на 3 март 1878 г. в Сан Стефано край Истанбул е подписан мирен договор, който предвижда в границите на българската държава да бъдат..
Честит Национален празник и Ден на Освобождението на България, уважаеми сънародници! Ако припомним историята - на 3 март 1878 г. в Сан Стефано край..
Хиляди българи, от всички краища на страната, се събраха днес в Пампорово и заедно отпразнуваха националния празник – Трети март. Голямото спускане с..
С поставяне на цветя и венци пред паметника на Незнайния воин в София и издигане на националното знаме бе отбелязан Националният празник на България...