Втора английска езикова гимназия "Томас Джеферсън" е първото "референтно училище" в София от програмата на Google за учебни заведения чрез дигитални технологии. Новината бе обявена онлайн в присъствието на зам.-министъра на образованието Карина Ангелиева, кмета на София Йорданка Фандъкова и директора на направлението "Образование" в Google Марк Сенс Лопес, предаде БТА.
Гимназията е второто Google референтно училище в Централна и Източна Европа. За да получи отличието училището е покрило редица критерии, има 15 сертифицирани учители по програмите Google Certified Educator и над 1138 персонални профила за учители и ученици.
Наполовина са намалели украинските граждани с временна закрила в страната, които са настанени в хотели и други бази по линия на хуманитарната програма за подслон. В момента са 2732 души, а през пролетта са били 5647 души, отчете вицепремиерът Атанас..
Тематична експозиция, посветена на тиквата, е сред акцентите на традиционните "Есенни срещи с растенията" и Дните на есенното плодородие в Ботаническата градина на Българската академия на науките. От 15 до 25 октомври, както и в неделя, 19..
В сряда минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 7°. През денонощието над по-голямата част от страната облачността ще остане значителна и на отделни места в Източна България и планините ще има валежи, по-значителни в Родопската област...
В събота , 18 октомври, минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 9. През деня ще бъде предимно облачно и на много места ще има валежи от..
Във Велико Търново се провежда Urban Wine Fest, организиран от Българската асоциация на винените професионалисти . "Октомври е месецът на..
Не просто фестивал, а празник на природата на Сакар във всичките й форми – от биоразнообразието до фермерските продукти – това представлява Фестивалът на..