2 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала спечелиха българските ученици от 11 и 12 клас на 37-ата Балканска олимпиада по математика, която се проведе между 31 октомври и 05 ноември.
Състезанието за 2020 г. последва примера на останалите олимпиади от състезателния календар и поради усложнената обстановка покрай пандемията се проведе дистанционно. В надпреварата взеха участие 18 отбора от 11 балкански държави и 6 държави гости, като виртуалният домакин Румъния участва с два отбора.
В неофициалното отборно класиране България, заедно с Турция, зае 3-ото място със 170 точки, след Сърбия със 177 и Румъния със 176 точки.
В "България днес" на 11 април слушайте: 01:45 - Актуална информация от България и света 10:14 - Прогноза за времето у нас и по света 16:07 - По-важното от Балканите – По съседски 24:14 - Български учители в чужбина обсъждат съвременни..
В събота, 12 април, ще има значителна облачността, на много места с валежи от дъжд, интензивни и значителни по количество в централните райони. Почти без валежи ще се задържи в Североизточна България. През нощта вятърът ще отслабне, утре ще се..
От създаването си на 11 април 2022 година, Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии – INSAIT постигна редица успехи и продължава да позиционира България на световната технологична карта. Няколко значими проекта бележат този..
Шофьорите да карат максимум с 130 км в час на магистралите – с десет по-малко от сега разрешената скорост, решиха депутатите от парламентарната Комисия..
Българският научноизследователски кораб "Св. св. Кирил и Методий" (НИК 421) ще бъде тържествено посрещнат днес на морската гара във Варна. Лошото време..
Малко след откриването на мотосезона в София в края на март, столицата ни става домакин на най-голямото мото изложение у нас . То се провежда от..