Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Инициатива подпомага професионалния избор на младежите

Снимка: ec.europa.eu

От 9 до 13 ноември Министерството на образованието и науката организира инициативата "Дни на отворените врати в предприятията в България".

Целта на инициативата, която е в рамките на петата Европейска седмица на професионалните умения, е да се популяризира и повиши привлекателността на професионалното образование сред младите хора, както и дуалното обучение.

Цели се да се подкрепи също партньорството между бизнеса и професионалните гимназии, а бъдещите гимназисти да се ориентират и запознаят с бъдещата си професия. Поради сложната епидемиологична ситуация, събитията ще бъдат организирани в електронна среда (уебинари, онлайн кариерни форуми, Фейсбук или други онлайн мероприятия).





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

На хакатон в София ще разработват иновации по европейска космическа програма

От 7 до 9 ноември "София Тех Парк" ще бъде домакин на десетото издание на CASSINI Hackathons & Mentoring, организиран от Европейската комисия и Агенцията на Европейския съюз за космическата програма (EUSPA). Научно-технологичният парк е първата..

публикувано на 07.11.25 в 06:00

България днес - 6 ноември 2025 г.

В "България днес" на 06 ноември слушайте: 05:19 - Актуална информация от България и българските общности по света 18:22 - Кристо и Мариус Куркински с рецепти за това как можеш да отдадеш живота си на изкуството 30:00 - Арх. Ева Попнеделева и..

публикувано на 06.11.25 в 19:00

Времето остава облачно и дъждовно, на югозапад отново ще е без валежи

В петък минималните температури ще са от 5 до 10°, в София ще е около 6°. През деня ще е облачно и с валежи, на повече места преди обед. В Северозападна България количествата ще са по-значителни. Почти без валежи и с временни разкъсвания на..

публикувано на 06.11.25 в 18:30