Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

44% са новозаразените за последното денонощие

Снимка: БТА

3519 са установените нови случаи при направени 7934 PCR теста за последните 24 часа. С последните положително тествани се преминава психологическата бариера от 100 000 случая на коронавирус, установени от началото на епидемията в страната, показва Единният информационен портал. Потвърдените случаи от началото на пандемията са 101 770 при направени 864 550 PCR теста.

Активните случаи са 69 171. Хоспитализираи са 5353 пациенти, 288 от които – в интензивни отделения. 152 души с коронавирус са починали за последните 24 часа. Общо от началото на кризата починалите са 2282 души. 942 са излекуваните пациенти за денонощието, а общият им брой достигна 30 317.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Илияна Йотова

Вицепрезидентът Илияна Йотова е гост лектор в Ягелонския университет в Краков

На 24 и 25 юни вицепрезидентът Илияна Йотова ще бъде в Краков, Полша, по покана на Ягелонския университет – един от най-старите университети в Европа, създаден през 1364 г. Вицепрезидентът ще бъде гост на церемония по случай 50 години от удостояването с..

публикувано на 24.06.25 в 07:25

На Еньовден ще бъде слънчево и горещо

През нощта  ще е ясно и почти тихо. Утре отново ще бъде слънчево, след обяд в низините - горещо. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад. Температурите ще се повишат още и максималните ще са между 32° и 37°, за София - около 32°. В планините  ще..

публикувано на 23.06.25 в 19:05

България следи с безпокойство обстановката в Близкия изток

В настоящия момент няма непосредствена заплаха за България на фона на разрастващия се военен конфликт между Израел и Иран. Правителството ни изразява загриженост относно нарастващото напрежение в региона и потенциалните рискове за международния мир и..

публикувано на 23.06.25 в 09:12