4828 са новите случаи на коронавирусна инфекция в България, установени за последното денонощие. Това са 41,6 % от направените 11 611 PCR теста. Най-много са новозаразените в София - 1301, следват Пловдив - с 525, и Варна – с 490 случая, показват данните на Единния информационен портал.
5463 от инфектираните с вируса са лекуват в болница, 303 са настанени в интензивни отделения. Излекуваните от Covid-19 за последното денонощие са 1219, починалите са 131.
От началото на пандемията в България Covid-19 е констатиран при 4193 медицински служители, 182 от случаите са от последното денонощие.
На церемония в университета “Витаутас Магнус“ в литовския град Каунас, ректорът на Софийския университет "Св. Климент Охридски", проф. Георги Вълчев, прие ротационното председателство на международния университетски алианс "Transform4Europe"..
В четвъртък , 23 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, по Черноморието 13-16°, в София – 7°. Сутринта на места в низините и котловините видимостта ще е намалена заради мъгла или ниска облачност. През деня облачността над страната ще е..
На ниво коалиция сме взели решение представените искания на младите лекари като нива на възнаграждения да бъдат удовлетворени, заяви на заседание на парламентарната здравна комисия нейният председател Костадин Ангелов, предаде репортерът на БНР..
На ниво коалиция сме взели решение представените искания на младите лекари като нива на възнаграждения да бъдат удовлетворени, заяви на заседание на..
В четвъртък , 23 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, по Черноморието 13-16°, в София – 7°. Сутринта на места в низините и котловините..
Премиерът Росен Желязков отправи покана към крал Чарлз Трети отново да посети България, съобщиха от Министерския съвет. Двамата са разговаряли на..