Повечето българи разчитат на намеса на евроинституциите във вътрешните проблеми на страната, показва проучване на агенция „Сова Харис“ от ноември.
60% от анкетираните споделят основния извод в резолюцията на Европарламента, че демокрацията в България се влошава. За 74% от гласоподавателите системните проблеми в съдебната система продължават и липсва прозрачност при харченето на парите от ЕС.
71 на сто смятат, че промените в изборното законодателство се правят твърде близо до предстоящите избори. 72% отбелязват нарастващо влияние на властта в обществените медии и разпространението на клиентелизъм в частните.
В четвъртък минималните температури ще са от 16° до 21°, в София – 18°. През деня, над по-голямата част от страната ще е слънчево. В следобедните часове над южните и западните райони ще има временни увеличения на облачността. Ще продължи да духа умерен..
Английската граматика обърква българските ученици, защото те често пренасят нейните правила върху родния си език, каза за БТА Евелина Гечева от "Академика БГ", организатор на кампанията "Бъди грамотен". По думите ѝ, много от младежите пишат имената на..
Над 40 издателства и над 30 срещи с автори ще има по време на фестивала "С книга на плажа" 2025г, който ще се проведе в Бургас от 13 до 17 август в алеите пред Експозиционен център "Флора". В програмата на събитието са включени премиери на..
Министърът на външните работи Георг Георгиев прие делегация, представляваща Йорданската асоциация на завършилите български университети в състав д-р..
В "България днес" на 12 август слушайте: 00:20 - Актуално от България днес 08:30 - Българското неделно училище "Аз Буки Веди" вече 16 години..
В нощта между 12 и 13 август небето над България ще поднесе едно от най-впечатляващите природни зрелища – пика на метеорния поток Персеиди. Очаква..