Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Загубите в БВП може да достигнат 500 млн. евро

Лъчезар Борисов
Снимка: БГНЕС

Като министър на икономиката не исках да затваряме сектора, но важното е, че това е само за 3 седмици. На 21 декември бизнесът отново ще работи. Трябва да се съобразим с епидемичната обстановка и да мислим и за здравето на хората. "За да имаме здрава икономика, трябва да имаме здрав народ“, каза пред БНТ министърът на икономиката Лъчезар Борисов. 

Основно затворе е сектор ресторантьорството. Търговията остава отворена, с изключение на моловете. За да подпомогнем икономиката ще трябва да инвестираме още 200 млн евро. Засега не се предвижда удължаване на мораториума върху кредитите. По най-песимистичният сценарий загубите за БВП ще са 500 млн. евро, но това може да се компенсира, смята Борисов.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В Лондон честват 60 години на сп. ЛИК и 90 годишнината на БНР

Две медийни годишнини се отбелязват в Българския културен институт в Лондон на 19 юни. Това са 60-годишнината от излизането на първия брой на сп. ЛИК – изданието за литература, изкуство и култура на Българската телеграфна агенция и 90-годишнината..

публикувано на 19.06.25 в 10:10

Двама български граждани са успешно евакуирани от Иран

След интензивни и денонощни усилия на българското посолство в Техеран, двама български граждани са успешно евакуирани от територията на Ислямска република Иран, съобщи външно министерство. Гражданите са преминали иранско-азербайджанската..

публикувано на 19.06.25 в 09:09
Стената за графити изкуство в Кюстендил

В Кюстендил откриват най-дългата стена за графити изкуство у нас

Подпорна стена по поречието на река Банщица в Кюстендил се превръща в най-дългата легална стена за графити изкуство в страната ни, информира БТА. “Целта е да бъдат привлечени артисти от цял свят, които да оставят своя творчески отпечатък в..

публикувано на 19.06.25 в 08:25