Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Нощта на учените - само онлайн, но с по-голяма възможност за участие

Снимка: Facebook / Европейска нощ на учените

Образователни институции от 25 населени места в страната, сред които София, Пловдив, Стара Загора, Русе, Варна, вземат участие в тазгодишната програма на „Европейска нощ на учените“ 2020. Поради световната пандемия от Covid-19, събитието ще се проведе онлайн на 27, 28 и 29 ноември, като централната програма ще се излъчи във фейсбук профила на проекта, в специалния канал в You Tube, както и в профилите в социалните мрежи на всички партньори на инициативата.

Във виртуалното пространство ще могат да се проследят интересни демонстрации и експерименти в различни научни области, викторини, лекции, дискусии, изложения, научно кино, представяне на изследователски разработки, конкурси за рисунка, снимка, презентация, видеоклип и есе, научни кафенета.

Инициативата „Европейска нощ на учените“ се провежда за поредна година в над 300 града в Европа и по света. Иновативният проект е финансиран от Европейската комисия по програма „Мария Склодовска-Кюри“ на програма "Хоризонт 2020“.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В петък и събота над страната ще се затопля, спират и валежите

В петък  минималните температури в страната ще са между 6° и 11°, в София 8°. Сутринта над Западна България ще има мъгли. През деня дъждовете ще са на малко места, а след обяд облачността ще се разкъсва до слънчево. Максималните температури ще са от 17°..

публикувано на 16.05.24 в 19:05

България днес - 16 май 2024 г.

В "България днес" на 16 май продължаваме разговора за висшето образование на френски език в България. Вече над 30 години Техническият университет и Химикотехнологичният и металургичен университет в София предлагат обучение на френски език и..

публикувано на 16.05.24 в 19:00
На снимката (от ляво надясно): Борис Георгиев, служебният министър на образованието и науката Галин Цоков, основателят на INSAIT Мартин Вечев, вицепрезидентът на

Google дарява стипендии на младите изследователи в INSAIT

Google отпуска 1 млн. долара за стипендии на млади учени, работещи в българския Институт за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии - INSAIT, към Софийския университет. Това е едно от най-големите дарения за стипендии в световен мащаб от..

публикувано на 16.05.24 в 13:35