Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Антикризисните мерки ще продължат през цялата 2021 г.

Снимка: БГНЕС

До края на годината и в началото на 2021 г. ще имаме още средства, които ще инвестираме в бизнеса, каза пред БНР министърът на икономиката Лъчезар Борисов.

„Ресурсът не е малък и мерките ще продължат и през цялата следваща година. От предварителните данни за третото тримесечие се вижда, че инвестициите започват да дават добри сигнали за възстановяване на БВП, заяви Борисов.

По макроикономическите показатели България се справя с кризата от пандемията на 50% по-добре от средното за ЕС. „И спрямо дълга и дефицита ще бъдем по-добре от редица страни в Съюза. Банковият сектор има по-ниски печалби, но достатъчно големи, за да запази буфери и да е стабилен“, подчерта Борисов. ИИ





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Разкрит е още един незаконен дом за възрастни хора с покъртителни условия

Още един незаконен дом за възрастни хора беше открит – този път в село Говедарци край Самоков. При него също има съмнения за антихуманно отношение към 23-мата му обитатели. " В дома за възрастни хора край самоковското село Говедарци не е имало..

публикувано на 09.06.25 в 11:13

Повдигат обвинения за противозаконно лишаване от свобода в хосписа в село Ягода

До 12 години затвор грози участниците в издевателства над възрастни хора в старозагорското село Ягода, съобщи БГНЕС. Районният съд в Казанлък утре ще разгледа искането на прокуратурата за налагане на мярка “постоянен арест” на шестимата..

публикувано на 09.06.25 в 10:10

Седмицата започва с горещо време и превалявания на места

В понеделник преди обед ще бъде предимно слънчево, а по-късно ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и в западните и планинските райони ще превали. Максималните температури ще бъдат между 29° и 34°, по-високи в югоизточните райони, в София..

публикувано на 08.06.25 в 18:30