Живеем, за да сме здрави и да оставим живот след себе си! Живот, изразен не просто в следващо поколение, но и в дела, които да говорят повече от думите ни. Да посадиш дърво e да поставиш началото на една малка вечност. Това стори младото семейство от исперихското село Китанчево Елнар и Бехчет Хамид.
Той е познат на исперихчани като председател на спортния клуб по борба в града и бизнесмен, а съпругата му Елнар е детска учителка в североизточния български град. Младото семейство се радва и на тригодишен син.
Тази година те отбелязват пет години съвместен живот и желанието им било вместо празненство да оставят нещо, което ще живее през годините. Идеята за инициативата им „Засади дръвче - бъди здрав” възникнала спонтанно.
„Тъй като петгодишнината от сватбата се нарича дървена, решихме да споделим празника си с хората от града. Първоначално идеята ни беше да засадим едно дръвче, но впоследствие преценихме, че ще е хубаво да са повече и мястото да стане гора-парк в полза на бъдещите поколения”, разказва Елнар.
Стоте борови дръвчета са закупени със собствени финансови средства. Фиданките са засадени в пространството край болницата в Исперих. Младите хора отправят специални благодарности на ръководтвото на общината за това, че са съдействали за намирането на подходящо място за залесяване.
Желанието на Елнар и Бехчет е тази тяхна инициатива да се превърне в традиция и други млади семейства да последват примера им.
„Надяваме се всяка година нашата горичка да расте. Убедени сме, че все повече хора ще харесат идеята да се включат и да заделят малко време, за да оставят нещо, което ще живее през годините и ще допринася за по-чистия въздух”, сподели семейството от Китанчево.
Снимки: личен архив
Министърът на културата Мариан Бачев проведе работна среща с румънския си колега Андраш Деметер, който пристигна в София по негова покана. Основни акценти в разговорите са били партньорството във възстановяването на емблематичния Солаков хан в Букурещ -..
ГЕРБ-СДС има подкрепата на 22,8% от избирателите и остава първа политическа сила, сочи представително проучване на "Маркет линкс". На второ място е "Продължаваме промяната – Демократична България" с 13,3%, следвани от "ДПС-Ново начало" с 12,6%. Четвърти..
Шестото издание на Празника на хляба, песента и танца с изложение на хляб и хлебни изделия от народните читалища в община Силистра ще се проведе на 12 септември от 18,00 ч. на площад "Свобода" в града. Програмата включва също кулинарно шоу с..
На всеки е известна ироничната фраза "зимата пак ни изненада", която, докъде с усмивка, докъде с раздразнение, повтарят българите след първия..
Историята на Ервис Талури е едно пътешествие между Албания и България, между две култури, които днес чувства като неделима част от себе си. Неговото..
В четвъртък минималните температури ще са от 16 до 19°, в София – 16°. През деня под влиянието на преминаващ от запад на изток студен атмосферен фронт..